جلسه بازسازی و نوسازی سیستان و بلوچستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور/ جمالی نژاد: ۳۶۵ میلیارد تومان خسارات سیل اخیر در کشور تاکنون توسط شرکتهای بیمه برآورد شده/ روند پرداخت خسارات برای بیش از ۶۷ هزار پرونده در حال انجام است

جلسه بازسازی و نوسازی سیستان و بلوچستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور/ جمالی نژاد: ۳۶۵ میلیارد تومان خسارات سیل اخیر در کشور تاکنون توسط شرکتهای بیمه برآورد شده/ روند پرداخت خسارات برای بیش از ۶۷ هزار پرونده در حال انجام است

جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و استاندار این استان تشکیل و جمالی نژاد گفت: باتوجه به تصویبنامه هیات وزیران و تعیین سهمیه بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض، فهرست خسارت دیدگان از سیل های اواخر سال ۱۳۹۷ و اوایل سال ۱۳۹۸ تهیه و برای تکمیل پرونده به بانک ها معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که شامگاه چهارشنبه ۸ خرداد در زاهدان سخن می گفت، افزود: با هدف جبران خسارت واحدهای آسیب دیده از محل بیمه تاکنون ۸۸ هزار فقره خسارت در ۳۰ استان گزارش شده است که مجموع این خسارات ۳۶۵ میلیارد تومان برآورد می شود.

وی افزود: از این تعداد پرونده، تاکنون ۶۷ هزار فقره به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان بررسی کارشناسی شده و در مراحل پرداخت می باشد.

جمالی ن‍‍ژاد اضافه کرد: در بخش کشاورزی برای کل کشور ۲۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است که با توجه به تصویبنامه هیات وزیران، موضوع تعیین افراد خسارت دیده در کمیته های شهرستانی بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت جهادکشاورزی و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در حال پیگیری و بررسی است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور در ادامه در زمینه خسارات وارده ناشی از سیل به استان سیستان و بلوچستان گفت: کار آواربرداری واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در سیستان و بلوچستان در حال انجام می باشد و انشاالله بزودی شاهد انجام فرآیندهای بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب دیده از سیل خواهیم بود.

جمالی نژاد افزود: بر مبنای تصویبنامه هیات وزیران، برای ۱۴۰ واحد مسکونی شهری آسیب دیده از سیل در سیستان و بلوچستان بیش از ۱۶ میلیار ریال و برای ۴۸۰ واحد مسکونی روستائی این استان هم بیش از ۴۸ میلیارد ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده در ادامه گفت: همچنین برای ۱۲۰ واحد تعمیری شهری و روستائی سیستان و بلوچستان ۶ میلیارد ریال و برای ۶۲۰ خانوار ۳۱ میلیارد ریال کمک بلاعوض جهت امور معیشتی و لوازم خانگی پیش بینی شده است .

جمالی نژاد با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور ۲۵ استان درگیر سیلاب و آسیب شدند، گفت: سیل در برخی از استان‌ها آسیب‌ها و خسارات زیادی وارد و شرایط خاصی به وجود آورده است که با توجه به شرایط خاص کشور باید با حداقل‌ها بهترین کارها را انجام دهیم .

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست وزیر کشور افزود : تاکنون چندین کمیته در این قرارگاه تشکیل و اولویت نخست ساخت سرپناه مردم، رفع مشکلات زمین‌های کشاورزی و تعمیر و بازسازی زیر ساخت‌های روستایی و شهری است .

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات