دومین نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرائی استان...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،دومین نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرائی استان با حضور دکتر حقیقی استاندار و دکتر مرادی ، معاون سیاسی و امنیتی استاندار در محل سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان، برگزار شد.

در ابتدا چند تن از نمایندگان مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرائی استان ،در زمینه های مختلف اعم از نهادینه کردن نقش رسانه ها در اذهان عمومی ،فراگیر نمودن قلم روابط عمومی ،حرکت به سوی روابط عمومی پویا و منسجم با کسب آموزش ،رعایت بحث حقوق شهروندی درمقوله روابط عمومی مطالب خود را ارائه نمودند.

نمایندگان، روابط عمومی را حلقه اتصال چند وجهی سازمان معرفی نموده و گفتند: روابط عمومی متصل کننده مدیریت و افکار عمومی در لایه های مختلف و رسانه ها می باشند.

سپس به چالشهای فرا روی روابط عمومی ها اشاره نمودند و گفتند : نداشتن سواد رسانه ای ، عدم سیستمی بودن روابط عمومی ،عدم باور سازمان به روابط عمومی،لزوم تثبیت جایگاه سازمانی روابط عمومی ، لزوم بودجه مجزا برای روابط عمومی ،عدم مشارکت مدیران روابط عمومی در تصمیم گیری و تصمیم سازیهای سازمان ،کمبود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ، وجود محدودیت ها را از اهم چالش های این حرفه بیان نمودند و وجود اختیارات ، ارتباطات و اطلاعات را لازمه روابط عمومی دانستند.

در ادامه دکتر مرادی ،معاون سیاسی ،امنیتی استاندار ، گفت :ما برای تحقق ماموریتهای سازمان یک وضع مطلوب و یک وضع موجود داریم و باید سعی کنیم با بهره گیری از حداکثر امکانات موجود به وضعیت مطلوب برسیم . سپس به ایجاد شورای اطلاع رسانی روابط عمومی که به دستور دکتر حقیقی شکل گرفته بود اشاره نمود و در ادامه وظیفه همه روابط عمومی ها را بعنوان کارگزاران نظام در بستر سازی برای مشارکت حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مهم و ضروری دانست.

در پایان دکتر حقیقی ، استاندار زنجان ،به اهمیت نقش مدیران روابط عمومی در آگاه  سازی مردم تاکید نمود و عنوان داشت: شورای رسانه استان نیز باید همزمان با شورای اطلاع رسانی به صورت مشترک تشکیل شده و خروجی داشته باشد .

نماینده عالی دولت در استان ، با بیان اینکه جلسه مشترکی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان روابط عمومی برگزار و طی آن مشکلات موجود، مطرح و برطرف می‌شود، اظهار داشت: اقدام لازم نسبت به تخصیص اعتبار به روابط عمومی‌ها انجام می‌شود ضمن اینکه مدیران باید از مسئولان روابط عمومی در جلسات شورای معاونان دعوت کنند تا اطلاع رسانی لازم انجام پذیرفته و مسئولان روابط عمومی در جریان جلسات قرار گیرند. وی به حضور روابط عمومی ها و ارتباط هر چه بیشتر با رسانه ها تاکید کرده و نقش روابط عمومی را در راس زمینه پر رنگ دانست.

استاندار زنجان با تاکید بر حضور با قدرت و هیبت در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: مسئولان روابط عمومی و مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرایط خاص موجود در کشور ۲ وظیفه مهم بر عهده دارند که شامل آرام نگه داشتن جامعه و حضور با صلابت در برنامه‌ها و مناسبت‌ها مانند روز جهانی قدس است.

وی گفت: بیگانگان از اقتدار ایران باخبرند و باید آن را با تمام توان و قدرت به عرصه بیاوریم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات