صاحب سینما بهمن، دوبار برای خراب کردن این مکان اقدام کرد

صاحب سینما بهمن، دوبار برای خراب کردن این مکان اقدام کرد

شهردار منطقه دو شیراز گفت: مالک سینما بهمن شیراز یک روز قبل از آتش سوزی این محل و همچنین در بهمن سال ۹۷ اقدام به تخریب سازه این سینما کرد که ماموران تخلفات شهرداری از این کار مطلع شدند و از آن جلوگیری کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهران بهرامی نژاد، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سینما بهمن شیراز ۷۹۰ مترمربع زیربنا با کاربری سینما دارد که در طرح تفصیلی شیراز نیز کاربری این محل فرهنگی تعیین شده است.
وی ادامه داد: اخیراً مالک سینما بهمن درخواست تغییر کاربری خود را به شهرداری منطقه دو شیراز داد که با مکاتباتی که ما با معاونت شهرسازی شهرداری شیراز انجام دادیم با این درخواست مخالفت شد و جواب کتبی که امکان تغییر کاربری سینما بهمن وجود ندارد نیز به مالک تحویل شد.
وی با بیان اینکه مالک این بنا مجدداً درخواست تخریب سینما بهمن را به شهرداری منطقه اعلام کتبی کرد، گفت: شهرداری به دلیل اینکه این محل کاربری فرهنگی دارد به راحتی اجازه تخریب نمی‌دهد و این درخواست نیز به مدیریت کنترل نظارت شهرداری شیراز ارجاع شد که این نهاد نیز در پی ارزیابی کارشناسان، شرایط سازه‌ای نامناسب و ناایمن را برای سینما بهمن محرز دانست اما مجوزی برای تخریب آن صادر نکرد.
شهردار منطقه دو شیراز اضافه کرد: مالک خصوصی سینما بهمن شیراز بدون صدور مجوز تخریب برای بار اول در بهمن ۹۷ اقدام به تخریب این سازه فرهنگی کرد که ماموران شهرداری از این امر مطلع و مانع انجام این آن شدند.
وی اظهار داشت: مالک این سینما برای بار دوم در تاریخ نهم خرداد جاری دوباره اقدام به تخریب این محل کرد که ماموران واحد تخلفات شهرداری منطقه دو در پی اطلاع شهروندان از آن مطلع شدند و با حضور در این محل از تخریب سینما جلوگیری کردند که صورتجلسه آن نیز تنظیم شده است.
بهرامی نژاد عنوان کرد: بعد از جلوگیری ماموران واحد تخلفات شهرداری در روز نهم خرداد ماه جاری از تخریب این سینما، درهای این محل از سوی مالک بسته شد و گویا پشت درهای بسته اقدام به انجام کارهایی نظیر جوشکاری و … کرد.
وی گفت: علت آتش سوزی سینما بهمن شیراز در حال بررسی از سوی کارشناسان آتش نشانی شیراز است که بزودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات