معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با توجه به افزایش آتش سوزی ها در رشت هشدار داد/ آتش نشانی رشت

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با توجه به افزایش آتش سوزی ها در رشت هشدار داد/ آتش نشانی رشت

شهروندان همراه همیشگی آتش نشانان در حفظ ایمنی شهر

۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آغاز افزایش آتش سوزی خانه ها در رشت هشداری برای توجه شهروندان به امر ایمنی و آتش نشانی.

میانگین تعداد آتش سوزی خانه ها در رشت از ۲ به ۳ خانه در روز افزایش یافت

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به شدت یافتن عملیات آتش سوزی ها در رشت، افزود: از ابتدای سال تاکنون "۱۲ خرداد ۹۸" بالغ بر ۷۷۶ مورد عملیات به آتش نشانان محول شد که ۲۹۰ مورد از این تعداد متعلق به اطفای آتش سوزی ها است.

وی ضمن تاکید بر هوشیاری شهروندان به امر مهم ایمنی و بازدید های دوره ای از سیستم های سیم کشی برق، آسانسور ها، درب های ورود و خروج و.... ادامه داد: در این روزها شاهد تضرر شهروندان بعلت بروز حوادث و آتش سوزی ها هستیم که جای خالی نبود بیمه های آتش سوزی به شدت احساس می شود.


شهر رشت با پشت بام های شیروانی مستعد گسترش آتش سوزی هاست

مومنی با تاکید بر اقلیم شهر رشت و نیز بارندگی بسیار زیاد که موجب پدیدار بودن بام های شیروانی دار با ساختاری چوبی است، افزود: متاسفانه نبود دیوار های آتش بر و چسبندگی پشت بام ها، همچنین وجود خانه های قدمت دار یکی از عوامل مهم در گسترش آتش سوزی در زمان بروز حوادث است که سریعا آتش به خانه های همجوار نفوذ خواهد کرد.

وی در ادامه ی شرح افزایش شمار آتش سوزی ها به دغدغه آتش نشانان در این روزهای پر کار  پرداخت و گفت: متاسفانه ترافیک خودرویی در شهر، تجمع تماشاچیان حوادث، دخالت برخی از شهروندان و... دغدغه همیشگی آتش نشانان است که قطعا بدون همیاری و کمک شهروندان مرتفع نخواهند شد.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در پایان مکررا به نداشتن بیمه آتش سوزی منازل مسکونی اشاره داشت و خطاب به شهروندان تاکید کرد: متاسفانه به هر دلیلی اطلاع رسانی در زمینه اهمیت داشتن بیمه آتش سوزی منازل مسکونی بسیار ضعیف انجام می شود و شهروندان اطلاع درستی از آن ندارند، بنده به عنوان معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت که همه روزه با شهروندان آسیب دیده و متضرر روبرو هستم به تمامی همشهریان و هم میهنان که این متن را می خوانند توصیه می کنم تا انجام بیمه منازل مسکونی و اماکن تجاری خود را جدی بگیرند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات