دفتر تسهیل گری و توسعه محلی محلات کوی امام سجاد(ع) و رودکی شهر اراک اف...

دفتر تسهیل گری و توسعه محلی محلات کوی امام سجاد(ع) و رودکی شهر اراک اف...

دفتر تسهیل گری و توسعه محلی محلات کوی امام سجاد(ع) (باغ خلج) و رودکی شهر اراک، با حضور اکرمی معاون سیاسی، امنیتی، ‌فتح آبادی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی، حجت الاسلام قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی، مهندس شفیعی شهردار اراک، سورانه رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک، جمعی از مسوولان مربوطه و ساکنین منطقه کوی امام سجاد(ع) افتتاح شد.
با قرار گرفتن استان مرکزی در زمره استان‌های برخوردار از اعتبارات سکونت‌های غیررسمی، شورای اجتماعی کشور مجوز راه اندازی و تشکیل دو دفتر تسهیل‌گری در استان را صادر کرد که چندی پیش اولین دفتر تسهیل گری اجتماعی استان مرکزی در شهرستان ساوه و امروزدومین دفتر در کوی امام سجاد(ع) اراک افتتاح شد.
دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی با هدف افزایش کیفیت زندگی مردم با استفاده از ظرفیت‌های محلی و توانمندسازی مردم و تقویت مشارکت‌های مردمی افتتاح شد.
لازم به ذکر است، راه اندازی دفاتر تسهیل گری از سال ۹۶ در شورای اجتماعی کشور تصویب شد و در حال حاضر ۱۲۵ دفتر تسهیل گری امور اجتماعی و فرهنگی در سطح کشور فعالیت می کند. تا سال گذشته ۱۰ استان کشور از اعتبارات شورای اجتماعی در سکونت گاه‌های غیر رسمی برخوردار بودند و با پیگیری‌های استاندار مرکزی و دفتر اجتماعی استانداری، استان مرکزی هم در زمره استان‌هایی قرار گرقت که می بایست از اعتبارات سکونت گاه‌های غیر رسمی برخوردار شود.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات