رفع تصرف بیش از هفت هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی...

سرپرست امور منابع آب شهرستان ورامین از رفع تصرف بیش از هفت هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی علی-خراط در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: طبق گزارش واحد آبهای سطحی این امور هنگام بازدید از منطقه پیشوا مشخص گردید شخصی مبادرت به تسطیح ، کشت و زراعت  در داخل بستر و حریم نهر طبیعی علی خراط  واقع در روستای عسگرآباد  از توابع شهرستان پیشوا نموده که این اقدامات موجبات انسداد نهر طبیعی مذکور را فراهم آورده بود.

وی افزود: بنابراین اخطاریه  لازم قانونی با قید فوریت  توسط واحد آبهای سطحی این امور  به متخلف ابلاغ و پس از پیگیری های به عمل آمده  و اخذ دستور قضایی سرانجام شخص متخلف داوطلبانه نسبت  میله کوبی و جمع آوری زراعت خود از داخل بستر و حریم نهر طبیعی مذکور اقدام نمود .

وی با بیان اینکه با این اقدام مساحتی در حدود ۷۱۰۰ متر مربع از بستر نهر طبیعی علی خراط در محدوده موصوف آزاد سازی و رفع تصرف گردید، تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر ها، گروه گشت و بازرسی آب های سطحی به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض کشف هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فورا اقدامات لازم جهت تصرف صورت می گیرد.

داودی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هر گونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات