جانی دوباره به طبیعت سبز با...

جانی دوباره به طبیعت سبز با...

مدیر منطقه دو شهرداری یزد از ساخت مخازن بتنی درخصوص راهکاری برای حل مشکل آبیاری فضای سبز سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری یزد، سید ابوالفضل کشفی مدیر منطقه از ساخت مخازن بتنی به منظور راهکاری برای حل مشکل آبیاری فضای سبز سطح منطقه خبر داد و گفت: برای این که بتوانیم آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز شهری را به صورت کامل از آب خام و به شکل مکانیزه استفاده مرتفع کنیم، ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل تامین آب برای آبیاری را حل کند.

وی با بیان این که موضوع ساخت مخازن بتنی در چند نقاط از منطقه به اتمام رسیده است، افزود: تلاش ما این است که بتوانیم حجم ذخیره‌سازی مخازن را طوری افزایش دهیم که بهره گیری از سیستم های آبیاری قطره ای خللی در آبیاری درختان پارک ها و فضاهای سبز معابر شهری بوجود نیاورد.

کشفی تصریح کرد: با راه اندازی این مخزن، آب مورد نیاز تامین و نیز امکان ایجاد آبیاری تحت فشار فراهم شد که با بهره برداری از این مخزن ذخیره، قسمتی از مشکل آبیاری فضاهای سبز شهری در منطقه مرتفع خواهد شد.
مدیر منطقه دو شهرداری یزد خاطر نشان ساخت: این مخزن با حجم یکصد و بیست متر مکعب برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز بلوار علامه جعفری و پارک کتابخانه حسن آباد را تامین خواهد نمود و یک مخزن بیست و هفت متر مکعبی در پارک جوان اکبرآباد نیز جهت تامین آب مورد نیاز پارک احداث شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات