فضای سبز از مهمترین کاربری‌های شهری است

فضای سبز از مهمترین کاربری‌های شهری است

فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز امروز در حاشیه همایش بین المللی «شهر سبز و تغییرات اقلیمی» که در دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد در گفتگو با خبرنگار شهریار با بیان مطلب فوق، گفت: به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در حوزه برنامه ریزی شهری تلاش می کنم که ارتباط بین حوزه اجرا و دانشگاه را تقویت کنم چراکه امروز موفقیت دانشگاه ها در گرو میزان ارتباط با حوزه های اجرایی است. از طرفی دانشگاه باید در جریان حوزه اجرایی باشد و از سویی نتایج آخرین رهیافت ها، دیدگاه ها و تئوری ها به حوزه های اجرایی انتقال یابد.

او ادامه داد: موضوع فضای سبز به عنوان یکی از مقوله های مدیریت شهری، جزو مهم ترین کاربری های شهری است و اگر محدوده و چارچوبی برای تبریز تعریف کنیم، هم داخل و هم اغلب پارک های فراشهری و حتی بخش عمده ای از حریم شهر را پوشش می دهد.

بابایی اقدم با اشاره به ابعاد ایجاد شرایط مناسب فضای سبز در تبریز، عنوان کرد: در وهله اول باید فضای سبز را به قدری ارتقا دهیم که نقش اکولوژیکی ایفا کند و بتواند آب و هوای شهرمان را تلطیف کند. بویژه اینکه شهر ما در معرض انواع آلاینده ها قرار دارد و در این راستا فضای سبز نقش فیلتر را ایفا می کند و از عملکردهای اصلی فضای سبز محسوب می شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در کنار آن، ما به این جمع بندی رسیده ایم که پارک ها و فضاهای سبز به عنوان پهنه گذران اوقات فراغت شهری تعریف کنیم چراکه اکنون فرهنگ خانه نشینی که در کنار نقش مسکن، نقش گذران اوقات فراغت را داشت، به فرهنگ آپارتمان نشینی تبدیل شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات