شورای شهر رشت پشتیبان ساماندهی کودکان کار و خیابانی است

شورای شهر رشت پشتیبان ساماندهی کودکان کار و خیابانی است

شورای شهر رشت پشتیبان ساماندهی کودکان کار و خیابانی است
شورای شهر رشت پشتیبان ساماندهی کودکان کار و خیابانی است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - محمد حسن عاقل منش در نشست این هفته کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که ظهر روز سه شنبه ۲۱ خرداد ماه امسال برگزار شد با تاکید بر برنامه ریزی برای سامان دادن به وضعیت کودکان کار و خیابانی گفت: شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان و در حد وسع خود پشتیبان سازمانهای مرتبط و تشکلهای مردم نهاد در زمینه ی ساماندهی وضعیت کودکان کار و خیابانی است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) که به روز جهانی کودکان کار نامگذاری شده این روز را فرصتی برای پرداختن به دغدغه ها و مسائل کودکان کار و خیابانی دانست و گفت: این کودکان هم اکنون نیازمند توجه، آموزش، استعدادیابی و توانمندسازی هستند.
وی با اشاره به بازدید اخیر خود که به مناسبت فرا رسیدن این روز با همراهی رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا خانم فاطمه شیرزاد به طور مشترک با همراه شماری از مسوولان و همچنین مدیران شهری از خانه نگهداری کودکان کار انجام شد، تاکید کرد: با برنامه ریزی موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما برای برخی از کودکان کار شهر رشت اقداماتی انجام شده و برای آنها برنامه هایی متنوع در یک مجموعه ی خانگی نیز تدارک گردیده است که جا دارد از حسین احمددوست مدیر این موسسه به دلیل تلاشهایش در این زمینه تشکر کنیم و خواستار همکاری همه سازمانها و دستگاه های مرتبط با موضوع کودکان کار باشیم.
وی ادامه داد: در جریان بازدید از مرکز روزانه کودکان کار و مرکز شبانه روزی کودکان خیابانی متوجه شدیم که به وسیله مددکاران موسسه خیریه یاد شده این کودکان شناسایی و جذب شده اند و کودکان خیابانی به وسیله اورژانس اجتماعی با حکم قضایی از سراسر نقاط گیلان جذب شده و مورد حمایت این موسسه قرار می گیرند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت همچنین افزود: یازده دستگاه مختلف مسوولیت ساماندهی از کودکان کار و خیابان را بر عهده دارند و در این زمینه اداره کل بهزیستی استان همیشه حمایت لازم را از این مجموعه ها داشته و نیاز هست بقیه دستگاه ها نیز تلاش خود را بیشتر کرده و حمایتهایشان را افزایش دهند.
عاقل منش در ادامه از فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و فوق برنامه دستگاه های مختلف همچون معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان، اداره کل اوقاف و امور خیریه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اداره کل کتابخانه های گیلان و مجموعه همکاران خود در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی که در جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان امسال انجام می شود، قدردانی کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه به فرا رسیدن هفته صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: صنایع دستی جلوه یی از هنرهای سنتی و بومی هر منطقه است که هنرمندان با بهره گیری از مواد اولیه بومی منطقه خود و با استفاده از خلاقیت، نبوغ و توانمندی فردی محصولاتی تولید می کنند که با ارزش افزوده بالا جلوه هایی از نمایش فرهنگ اصیل و بومی خود را نشان می دهند.
عاقل منش بر بهره گیری اصولی در زمینه ترویج صنایع دستی به عنوان بهترین سوغات برای مسافران و گردشگران و همچنین فرهنگسازی برای ترویج استفاده از این تولیدات به منظور توسعه اقتصادی منطقه تاکید کرد و گفت: در سالهای اخیر مقوله صنایع دستی به خوبی مورد توجه بوده است.
در ادامه حسین احمددوست مدیر موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما از توانمندیهای این موسسه و برنامه های پیش رو، کامیار مهدی پور معاون فرهنگی سپاه قدس گیلان از برنامه های فرهنگی تابستانی این معاونت در زمینه کلاسهای قرآنی، نقاشی، آموزش زبان انگلیسی، سرود، طراحی، سفره آرایی، ورزشی و... با شرکت هزاران نوجوان و جوان، پریسا کرمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج سیره ائمه اطهار و علیرضا حسنی از برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت گزارشهایی مفصل ارائه دادند.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات