عزم جدی شهرداری مشهد برای ساماندهی کارگران ساختمانی

عزم جدی شهرداری مشهد برای ساماندهی کارگران ساختمانی

عزم جدی شهرداری برای ساماندهی کارگران ساختمانی

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه عزم مدیریت شهری مشهد برای ساماندهی کارگران ساختمانی و فصلی جدی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی امروز در حاشیه بازدید از خانه کارگران ساختمانی و فصلی شماره یک، ضمن قدردانی از تیم مدیریت شهری فعلی مشهد و نگاه تخصصی شان نسبت به مسائل اقتصادی شهر خاطرنشان کرد: با توجه به کم رونقی صنعت ساختمان و عدم توازن عرضه و تقاضای کار، ساماندهی کارگران ساختمانی و فصلی، معضل بزرگی به حساب می آید که خوشبختانه مجموعه شهرداری مشهد عزم جدی برای رفع آن دارد.
وی ادامه داد: به هر حال کارگران قشر زحمتکشی هستند که کاملا شرافتمندانه برای کسب روزی حلال اعلام آمادگی می کنند و از آنجایی که گاها پیدا شدن کارفرما بسیار زمان بر است، باید تدبیری اندیشیده شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری متخصصان حوزه اقتصاد هستند، تصریح کرد: به همین خاطر خوشبختانه دخالت در امور اقتصادی شهر که زیرمجموعه اقتصاد شهری است را قبول دارند و به دنبال ایجاد مدلی کاربردی هستند تا منجر به ساماندهی کارگران ساختمانی و فصلی شود.
*ایجاد امنیت شغلی برای کارگران ساختمانی و فصلی
بحرینی ضمن اشاره به بازدید امروز از خانه کارگران شماره یک افزود: امروز به اتفاق دوستان شهرداری آسیب شناسی کردیم که چرا این فضا با امکانات و شرایط مناسب مورد استقبال کارگران قرار نمی گیرد و به نتایجی هم رسیدیم؛ همچنین قرار شد تیم مطالعاتی شهرداری ظرف مدت ۱۵ روز مدلی کاربردی برای رفع این مشکل ارائه کنند.
وی در خصوص راه حلهای احتمالی اضافه کرد: به نظر می رسد ایجاد پایگاه های چند منظوره و فراهم کردن امنیت شغلی روی میزان استقبال کارگران از این فضاها تاثیرگذار باشد. اگر کارگری احساس کند با حضور در این مکان حتما به شغل و درآمدی روزانه می رسد، حتما از این فضا استقبال خواهد کرد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ضمن اطلاع رسانی که شهروندان بدانند باید در کدام محل ها به دنبال کارگر باشند، شهرداری هم می تواند از این عزیزان در انجام امور شهری استفاده کند یا فضایی مهیا کند که کارگران با کارهای دستی، حداقل درآمد روزانه ای را کسب کنند.
وی افزود: درست است که در مجلس طرح بیمه کارگران ساختمانی و فصلی را مصوب کرده ایم اما کافی نیست چون برای کارگران داشتن امنیت شغلی بیشتر از هرچیزی اهمیت دارد؛ اینکه بداند هرروز کار و درآمد دارد.
مهین ساعدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات