جلوگیری از برداشت حدود ۷۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی تهران

جلوگیری از برداشت حدود ۷۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی تهران

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی، همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، طی هفته گذشته  سه حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۱۲۰ متر و با دبی ۳.۵ لیتر برثانیه مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۶۹ هزار و ۳۰۰ متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی تصریح کرد: در این مدت شش مورد صدور اخطاریه در بخش آب‌های سطحی و آب‌های زیرزمینی با پیگیری‌های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب دو دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام و ۱۲ مورد چاه غیرمجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر شد.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور در جهت صیانت از منابع آب از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات