افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد

افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد

افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد

مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد با حضور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد، شهردار منطقه یک و جمعی از مدیران این منطقه افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک آباد، با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شورای پنجم و به ویژه کمیسیون حمل و نقل، گسترش مسیر‌های دوچرخه در سطح شهر است، گفت: با توجه به شرایط فعلی حمل و نقل، ترافیک و معضلات موجود در کلانشهرها هرروزه استفاده از وسیله شخصی گسترش پیدا می‌کند به همین دلیل ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری با فراهم آوردن زیرساخت‌ها و ابزار لازم یکی از سیاست‌های شورای پنجم می باشد.
وی با اشاره به افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد، تصریح کرد: خوشبختانه مسیر دوچرخه ملک‌آباد با استانداردهای لازم به بهره‎برداری رسیده که این موضوع قطعا تاثیر مثبتی در ترغیب شهروندان برای استفاده از این مسیر دوچرخه دارد.
در ادامه محمدهادی مهدی‎نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد نیز اظهار کرد: احداث و افتتاح این پروژه استفاده مثبت از فضاهای بلااستفاده شهری با هزینه کم و در مدت زمان کوتاه است.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرداری منطقه یک با انجام ابتکارات لازم این مسیر گمشده شهری را به یک پیاده‌راه زنده، پویا و فعال تبدیل کرده است.
رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر ضمن تقدیر از همراهی آستان قدس با شهرداری و شورای پنجم، بر لزوم مشارکت این ارگان به منظور توسعه مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد تاکید و بیان کرد: به منظور کامل شدن این مسیر باید تمامی معارضات برطرف گردد که آستان قدس می‌تواند با کم یا زیاد کردن دیوار و حصارهای باغ ملک‌آباد، تاثیر مثبتی در این زمینه رفع این معارضات داشته باشد.
افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک اباد با اعتباری ۵ میلیارد ریالی
جواد اصغری، شهردار منطقه یک هم در مراسم افتتاح مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد، بیان کرد: با توجه به ضرورت حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، امروزه استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله‌ای پاک در حمل و نقل عمومی، روز به روز مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: با هدف استفاده بهتر از فضای عمومی و گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری و کاهش ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی، مسیر دوچرخه بولوار ملک‌آباد منطقه یک احداث شد.
شهردار منطقه یک مشهد تصریح کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در حدفاصل میدان آزادی تا بولوار ملک‌آباد به طول ۲۴۰۰ متر اجرایی گردید.
لازم به ذکر است در پایان و با حضور مسئول کمیته همگانی و اعضای هیات دوچرخه سواری استان، شرکت‌کنندگان در این مراسم حدفاصل میدان آزادی تا فلسطین را به صورت نمادین رکاب زدند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات