مدیر منطقه دو شهرداری یزد:...

مدیر منطقه دو شهرداری یزد:...

مدیر منطقه دو شهرداری یزد در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: سالانه مبلغ دویست و هفتاد و پنج میلیارد ریال برای جمع‌آوری زباله‌های خشک و تر در یزد هزینه می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، سید ابوالفضل کشفی مدیر منطقه دو در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد گفت: سالانه مبلغ ۲۷۵ میلیارد ریال برای جمع‌آوری زباله‌های خشک و تر در یزد هزینه می شود.

وی به تشریح طرح همیار خدمات شهری که در برخی مدارس یزد در حال اجراست، پرداخت و اظهار داشت: این طرح توانسته ۳۸ درصد مخاطبان خود را جذب کند و در کنار آن طرح‌هایی از جمله جمع‌آوری باطری‌های فرسوده و ارائه آموزش در مورد آن ها نیز اجرایی شده است.

کشفی همچنین به تشریح وضعیت تولید و جمع‌آوری، تفکیک و پسماند در یزد پرداخت و عنوان کرد: هزینه جمع‌آوری پسماند تر در یزد سالانه شصت و پنج میلیارد ریال است که اگر بقیه زباله‌ها از جمله لاستیک، بطری و سایر زباله ها نیز به آن اضافه کنیم، این میزان سالانه به دویست و هفتاد و پنج میلیارد ریال می‌رسد .

مدیر منطقه دو شهرداری یزد با تاکید بر این که باید تفکیک پسماند خشک و تر را جدی بگیریم و با جدیت آن را در سطح شهر اجرا کنیم، افزود: اجرای این طرح نیازمند ارائه آموزش‌های گسترده است که این آموزش‌ها را از مدارس آغاز کرده‌ایم و طرح همیار خدمات شهری نیز در همین راستا اجرا شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح، دانش آموزان مستعد انتخاب شدند و در نهایت توانستیم طرح را به صورت پایلوت اجرا کنیم و دستاورد آن، کاهش تولید زباله در مناطق محل اجرای طرح بود.

کشفی در بخش دیگری از سخنان خود از استاندار یزد و مسئولان و اعضای شورای آموزش و پرورش استان خواستار همکاری برای تحقق تبادل دستاوردهای آموزشی در عرصه فرهنگ شهروندی با رویکرد مدیریت خدمات شهری، گسترش طرح همیار خدمات شهری و ایجاد کمیته تخصصی مربوطه با رویکرد اجرایی شدن موضوع با عنایت به همخوانی با طرح‌های بالادستی وزارتی و ساخت شهرک آموزش شهروندی شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات