برنامه ریزی برگزاری مسابقه دوستانه فوتبال پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشور

برنامه ریزی برگزاری مسابقه دوستانه فوتبال پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشور

جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی و گردشگری ، به ریاست مرتضی سورانه رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی و گردشگری شورای اسلامی کلانشهر اراک ، در سالن جلسات شورای اسلامی کلانشهر اراک برگزار شد .
در ابتدای جلسه ، اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی به بررسی تعدادی از نامه های واصله به کمیسیون پرداختند .
سپس در این جلسه ، اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی موضوع پیگیری مصوبه صحن فوق العاده شورا در خصوص برنامه ریزی برگزاری مسابقه دوستانه فوتبال بین پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشور و تیم منتخب اراک و صرف عواید آن برای حمایت از بیماران سرطانی را مورد بررسی قرار دادند و در این زمینه به بحث و تبادل نظر پرداختند .
در ادامه جلسه درخواست مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری فردوس تجربه مرکزی در خصوص برگزاری اولین سوگواره تعزیه اراک در دهه ی سوم محرم مطرح گردید و در این خصوص نیز اعضای کمیسیون پیشنهادات خود را بیان کردند .
مرتضی سورانه با بیان این مطلب که خانه فرهنگ و خانه گفتمان با درخواست کتبی شهرداری بوده و شورای شهر آن را مصوب نموده است، خواهان فعال شدن جلسات فرهنگی و اجتماعی باحضور اهالی فرهنگ در این مکان شد و اعلام نمود که خانه فرهنگ می بایست به محلی برای رفت و آمد و مبادلات فکری اهالی فرهنگ تبدیل گردد.
وی با بیان این مطلب که می‌بایست از فرصت ها نهایت استفاده را برد،بیان داشت: ضرورت دارد در شهرداری عزم جدی جهت فعالیت‌های فرهنگی ، اجتماعی و فرهنگ‌سازی و نگاه توسعه پایدار به وجود آید و شهرداری اقدامات لازم را جهت آموزش صحیح فرهنگ شهروندی به کار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در خصوص مسئله اعتیاد، شاهد رفتارهای پراکنده هستیم و اقدامات در این زمینه همسو و هماهنگ نیست،مهمترین مشکل امروز جامعه و به ویژه جوانان بیکاری و اشتغال می باشد و در واقع بیکاری نوعی آفت است که باعث وسوسه فرد به سوی اعتیاد و آسیب های اجتماعی می گردد.
سورانه ، به اشتغال افرادی که از دام اعتیاد نجات پیدا کرده اند نیز اشاره و خواهان توجه بیشتری به این افراد شد.

گفتنی است در پایان جلسه ، درخواست هیات امنا مسجد حضرت صاحب الامر(عج) کوی صالح آباد مطرح شد و اعضای هیات امنا مسجد مسائل و مشکلات مسجد و منطقه کوی صالح آباد اراک را عنوان نمودند و توسط اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی در این رابطه بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت .

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات