۵۶ هزار هکتار از اراضی شمال خوزستان به کشت پاییزه و زمستانه اختصاص یافت

۵۶ هزار هکتار از اراضی شمال خوزستان به کشت پاییزه و زمستانه اختصاص یافت

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط مناسب بارندگی در فصل زراعی گذشته محدودیتی در میزان قراردادهای زراعی تعیین نشد و مشترکان طرف قرارداد شرکت علاوه بر استفاده از بارش های مطلوب، از ظرفیت کامل کانال‌های آبیاری بهره گرفتند.
"یعقوب کرمی" بیشترین سطح زیر کشت را مربوط به محصول گندم دانست و افزود: ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشت شده به این محصول استراتژیک اختصاص یافته است.
به گفته وی هرساله در فصل پائیز و زمستان بیش از ۳۰ محصول مختلف در شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان تولید می‌شود که محصولاتی همچون گندم، چغندر قند، محصولات گلخانه‌ای، پیاز، سیب زمینی، کاهو و سبزیجات برگی عمده آنهاست.
مدیرعامل شرکت آبیاری شمال خوزستان همچنین از آغاز عقد قرارداد محصولات تابستانه در امور مشترکین شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی خبر داد و گفت: با بارش های خوب سال زراعی جاری و تمهیدات اندیشیده شده در مجموعه سازمان آب و برق خوزستان و شرکت بهره‌برداری شمال خوزستان، پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت محصولات تابستانه در این منطقه افزایش قابل توجهی داشته باشد.
کرمی از کشاورزان خواست به‌منظور برنامه‌ریزی مناسب تامین و توزیع آب با مراجعه به به امور مشترکین شرکت نسبت به ثبت قرارداد خود اقدام کنند.
شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان با بیش از ۱۸ هزار مشترک، مدیریت تامین و توزیع آب در زمین‌های کشاورزی محدوده شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات