بهره‌برداری از سامانه پیشرفته گندزدایی آب به روش الکترولیز نمک طعام در چمران خوزستان

بهره‌برداری از سامانه پیشرفته گندزدایی آب به روش الکترولیز نمک طعام در چمران خوزستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسین شیرانی" با اعلام این مطلب گفت: خرید، نصب و بهره‌برداری از سامانه پیشرفته گندزدایی نوین آب به روش الکترولیز نمک طعام در چمران  با مبلغ ۷ میلیارد ریال انجام شد .
وی در خصوص مزایای استفاده از سامانه پیشرفته گندزدایی اظهار کرد: در این سامانه از نمک به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود که با توجه به وجود بیش از ۵۰۰ کارخانه تولید نمک در سراسر کشور از نظر تهیه مواد اولیه در مقایسه با کپسول گاز کلر بسیار ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و به لحاظ ایمنی نیز به دلیل استفاده از نمک طعام، هیچگونه خطر ایمنی و بهداشتی را در محیط کار و اطراف آن ایجاد نمی‌کند .
شیرانی با اشاره به اینکه این سامانه ضمن بهره‌برداری آسان، ایمنی بسیار بالا و حذف خطرات ناشی از نشت گاز کلر که هزینه‌های جبران ناپذیری داشته است، حمل و بارگیری بسیار آسان مواد اولیه و مواد تولید شده، بی‌خطر بودن محلول تولید شده، حذف لایه‌های بیوفیلم درون شبکه (جرم‌های شبکه)، عدم کاهش قطر شبکه از داخل لوله‌ها، تامین و دسترسی بسیار آسان مواد اولیه (نمک طعام) را از جمله ویژگی‌های این سامانه عنوان کرد .
مدیر آبفای شهید چمران یادآور شد: روزانه حدود ۱۷ هزار مترمکعب آب خام ورودی از طریق این سامانه گندزدایی و در دسترس ۱۰ هزار مشترک این شهر قرار می‌گیرد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات