روزهای پرحرارت پروژه های عمرانی شهر شیراز

روزهای پرحرارت پروژه های عمرانی شهر شیراز


شهردار شیراز از اجرای بیش از ۱۸ پروژه شاخص عمرانی و فرهنگی در سطح این کلانشهر با اعتباری بالغ بر ۴۶۰ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از برخی از پروژه های عمرانی سطح شهر که با حضور استاندار فارس، فرماندار شهرستان شیراز و جمعی از مدیران شهری صورت گرفت، گفت: سال ۹۸، سال شکوفایی پروژه های عمرانی شهر شیراز به ویژه در حوزه فرهنگی است و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می کنیم در ایام دهه فجر امسال پروژه هایی در سطح ملی را افتتاح کنیم.
شهردار شیراز با اشاره به افتتاح فرهنگسرای فرزانگان و فرهنگسرای حکمت تا پایان امسال افزود: پردیس سینمایی جوان در فلکه کوزه گری نیز از جمله پروژه های تاثیرگذار فرهنگی برای شهروندان و به ویژه ساکنین جنوب و شرق شیراز است که درصدد هستیم سال آینده آن را به بهره برداری برسانیم. همچنین با نهادهای متولی رایزنی می کنیم تا فیلم های جشنواره فجر سال ۹۹ را در سالن های پردیس سینمایی جوان برای شهروندان و علاقه مندان به نمایش بگذاریم.
مهندس اسکندرپور رویکرد پروژه های جدید شهرداری شیراز را نرم افزاری و فرهنگی دانست و اضافه کرد: طی هفته های آینده کلنگ مجموعه نمایشی و فرهنگی فدک در بلوار نصر (کفترک) و پیاده راه واقع در محدوده باغات قصردشت به زمین زده می شود.
 • فرهنگسرای فرزانگان، فرصت فرهنگی  برای شهروندان ساکن در محدوده منطقه ۹
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز ضمن بازدید از فرهنگسرای فرزانگان با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی واقع در بلوار طلاییه جنب ساختمان شهرداری منطقه ۹ گفت: افتتاح این مجموعه یک فرصت شایسته فرهنگی برای شهروندان ساکن در محدوده منطقه ۹ و شهرک های اطراف کمربندی است که بتوانند بدون مراجعه به مرکز و غرب شیراز از سینما، سالن ورزشی، گالری نمایش آثار هنری، قرائت خانه و ... استفاده کنند.
مهندس حسین آرگیو در بازدید از پروژه مهدیه – امیرکبیر خاطرنشان کرد: این پروژه با بیش از ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل کننده رینگ پیرامونی و از پروژه های شاخص شیراز است که در صورت تملک املاک مورد مسیر و تزریق منابع مالی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. همچنین بلوار مهدیه به عنوان معبر متصل کننده تقاطع مهدیه – امیرکبیر و تقاطع شهید رودکی نیز هم اکنون در دست اجراست.
وی تکمیل رینگ پیرامونی شیراز، ایجاد نوار سبز حاشیه ای در اطراف تقاطع و ایجاد مسیر دسترسی ایمن شهروندان به پارک چنارراهدار را از جمله اهداف احداث تقاطع مهدیه – امیرکبیر عنوان کرد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز احداث مجتمع آموزشی شهرداری را گامی جهت ارتقای سرانه آموزشی سطح شهر و افزایش رفاه کارمنان شهرداری در خصوص آموزش فرزندانشان دانست و افزود: این مجتمع آموزشی در خیابان فرهنگشهر و در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع در حال احداث است که هم اکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 • افتتاح تقاطع باهنر – کمربندی تا پایان سال جاری
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: در بازدید شهردار شیراز و استاندار فارس از پروژه های عمرانی سطح شهر، راهکارهای مناسب برای تسریع در عملیات عمرانی این پروژه ها ارائه شد.
مهندس کریم شکوهیان نیز با اشاره به بازدید جمعی از مدیران استانی و شهری از عملیات عمرانی مجموعه سینمایی جوان واقع در فلکه کوزه گری اضافه کرد: این پروژه با پنج هزار مترمربع زیربنا شامل پنج سالن سینما و تئاتر در حد بین المللی است و تلاش داریم تا پایان سال ۹۹ آن را به بهره برداری برسانیم. بهره برداری از مجموعه سینمایی جوان زمینه ساز ارتقای سطح فرهنگی شرق و جنوب شیراز، کاهش محرومیت و افزایش دسترسی به مکان های فرهنگی برای ساکنین جنوب شرق شیراز می شود.
وی تقاطع باهنر – کمربندی را یکی دیگر از پروژه های شاخص شهرداری شیراز دانست و افزود: این پروژه هم اکنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید. تقاطع باهنر – کمربندی در راستای کاهش تصادفات محدوده کمربندی و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان و ساکنین شهرک های واقع در جنوب کمربندی در حال اجراست.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز ضمن یادآوری افتتاح فاز نخست پروژه شهید رودکی در هفته دولت سال گذشته گفت: هم اکنون فاز دو و سه این پروژه با مجموعا بیش از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که با برنامه ریزی های انجام شده در پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.
مهندس شکوهیان خاطرنشان کرد: پروژه شهید رودکی، بلوار در حال احداث مهدیه را از یک سو به کمربندی و از سوی دیگر به تقاطع مهدیه – امیرکبیر در ابتدای جاده بوشهر متصل می کند. با بهره برداری از این مجموعه، شاهد بهبود ترافیک در ورودی غربی شیراز و کاهش حضور ماشین های سنگین در سطح شهر خواهیم بود.
براساس این گزارش، سه شنبه ۲۸ خردادماه استاندار فارس، شهردار شیراز، فرماندار شهرستان شیراز، رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر و جمعی دیگر از مدیران شهری و استانی از برخی از پروژه های شاخص مدیریت شهری شیراز همچون مجموعه سینمایی جوان در فلکه کوزه گری، تقاطع باهنر – کمربندی، فرهنگسرای فرزانگان واقع در بلوار طلاییه، تقاطع مهدیه - امیرکبیر، بلوار در حال احداث مهدیه، تقاطع شهید رودکی و مجتمع آموزشی شهرداری شیراز بازدید کردند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

  منبع خبر

  شهرداری شیراز

  شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

   نظرات