تبریز، خاستگاه مکاتب مهم هنری/ پیام انسان دوستانه کشورهای اسلامی با ابزار هنر

تبریز، خاستگاه مکاتب مهم هنری/ پیام انسان دوستانه کشورهای اسلامی با ابزار هنر

به گزارش شهریار ، ایرج شهین باهر در اختتامیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در صنایع دستی و هنرهای اسلامی اظهار کرد: بسیاری از هنرهای رایج در سطح کشور از تبریز برخواسته اند و به همین جهت می توان تبریز را خاستگاه مکاتب مهم هنری نام نهاد.
او با بیان اینکه مردم تبریز همواره در عرصه هنر تحول گر و مکتب آفرین بوده اند، اظهار کرد: مکتب نقاشی تبریز، مکتب موسیقی تبریز، مکتب سفال گری تبریز؛ و خلق ده ها مکتب دیگر همه و همه نشان از هنردوستی مردمان این شهر است.
شهردار تبریز همچنین افزود: هنردوستی و هنر آفرینی تاریخی همه ما را موظف می کند برای نکوداشت نام هنرمندان این سرزمین بزرگ تلاش کنیم و اجازه ندهیم نام آنان از صفحه روزگار پاک شود.
او در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: تبریز و مردمان آن همیشه در جای جای تاریخ باشکوه این سرزمین و اشاعه فرهنگ غنی اسلام و تشیع نقشی بی بدلیل و تکرار ناپذیر از خود رقم زده اند.
شهین باهر تبریز را پایه بسیاری از هنرها دانست و گفت: امیدواریم چنین جشنواره هایی نه تنها هردوسال یک بار، بلکه هرسال برگزار شود تا با گرد هم آیی هنرمندان کشورهای اسلامی، تبادلات مفیدی در این عرصه صورت بگیرد.
او در پایان خاطرنشان کرد: برخلاف اینکه دشمنان ما به ویژه کشورهای استکبار جهانی تلاش می کنند مسلمانان را ستیزه جوی نشان بدهند، اما در چنین جشنواره هایی تلاش می شود پیام انسان دوستی و هنردوستی مسلمانان به تمام جهان صادر شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات