فقدان مطالعات زیربنایی، اقتصادی ،زیست محیطی ،اجتماعی موجب نارضایتی شهر...

فقدان مطالعات زیربنایی، اقتصادی ،زیست محیطی ،اجتماعی موجب نارضایتی شهر...

مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک، در شروع کار مرکز پژوهش شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان داشت: راه‌اندازی مرکز پژوهش شورای شهر می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات شهری اراک باشد.
وی در حوزه مدیریت شهری بیان داشت: با وجود این مرکز فعالیت ها و کارهای شهرداری را می توانیم صحیح ، فنی ،دقیق و کم هزینه انجام دهیم.
شهردار اراک در ادامه گفت :بحث مرکز پژوهش ها همانطور که از اسم آن مشخص است در واقع مشورت و تصمیم سازی در حوزه عالی مدیریت شهری و کمک به ایجاد اقدامات روان، آسان و کم هزینه برای شهر و شهروندان است.
مهندس شفیعی با اشاره به این موضوع که بعضی از کارهایی که در شهر انجام گرفته رضایت مردم را در پی ندارد، دلیل این موضوع را فقدان مطالعات زیربنایی، اقتصادی ،زیست محیطی ،اجتماعی و غیره دانست و به احداث پروژه های شهری و مشکلات آنها اشاره و بیان داشت: اگر در طرح این پروژه ها از مطالعات زیست‌محیطی، ترافیکی ،اقتصادی و اجتماعی بهره برده شده بود همچنین یک مجموعه به عنوان مغز متفکر این موضوع را بررسی کرده بودند، قطعا امروز شاهد کارکرد بهتر پروژه ها بودیم.
وی در ادامه گفت بحث پژوهش این است که ما بتوانیم پروژه های شهری و بودجه‌ای که برای آن مصرف می‌شود درست و به جا هزینه و سرمایه گذاری کنیم، یعنی قبل از اجرای هر کاری مطالعات لازم را انجام داده و اطلاعات کافی را در تمامی جوانب به دست آوریم .
شهردار اراک در ادامه گفت: در کالبد شهر اراک کار شاخصی انجام نشده و هیچ گونه مطالعه علمی در این شهر صورت نگرفته لذا دارای کالبد شهری بسیار فرسوده و ناهمگونی است، در همین راستا وجود همه این مشکلات نیاز به مرکز پژوهش‌ها را جدی تر می کند.
وی از اساتید و معاونین دانشگاه‌ها و مراکز علمی درخواست نمود به مجموعه مدیریت شهری، شورا و شهرداری کمک کنند و مطالعاتی که لازم است را به پیوست تکمیل و اجرای پروژه‌ها نمایند.
مهندس شفیعی به چشم انداز ۲۰ ساله شهر اراک که توسط شورای پنجم ایجاد شده اشاره و بیان داشت: در این چشم انداز مطالعات نهایی انجام شده است لذا از اعضای مرکز پژوهش درخواست می شود تا با مطالعات واقع بینانه مشخص کنند که طی این بیست سال چه مسیری را باید طی شود تا به هدف کلی و نهایی رسید .
:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات