مرکز پژوهش های شورای شهر، از موازی کاری جلوگیری می نماید

مرکز پژوهش های شورای شهر، از موازی کاری جلوگیری می نماید

طوفان محمدی درارتباط با آغاز بکار مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اراک بیان داشت: شرایطی که امروز در بحث مدیریت شهری با آن روبرو هستیم، نشان دهنده این است که در موضوع پژوهش علاوه بر نادیده گرفتن این مطلب، هیچ گونه پژوهشی در کارهایمان نداشتیم وهمچنین از متخصصین امر در امور مربوط به مدیریت شهری استفاده نکردیم و طرح های مشاورانی که انجام شده بدون نظارت به این که قابلیت اجرایی دارد یا خیر فقط انجام شده، در نتیجه خروجی لازم را ندارد.
وی افزود: حضور مشاوران غیربومی ضررهای جبران ناپذیری به شهر وارد می کند، به طوری که این مشاوران مدت زیادی در شهر نمی مانند و با توجه به اینکه هیچ گونه شناختی از شهر به دست نمی‌آورند طرح‌های شهری که ارایه می‌دهند دارای اشکالات فراوانی می باشد و مهمترین دلیل این موضوع عدم استفاده از متخصصین بومی است.
محمدی با بیان اینکه مرکز پژوهش شورا می‌تواند از موازی کاری جلوگیری نماید، بیان داشت: کارهای موازی و مشابه به وسیله ارگان‌های مختلف انجام می‌شود، در حالیکه هیچ اثر مثبتی در جامعه مشاهده نمی کنیم و دلیل آن موازی کاری می باشد و با وجود مرکز پژوهش امیدواریم این مشکل برطرف گردد.
وی با اشاره به اینکه اکثر کارهایی که در شهر انجام شده دارای مشکل و ایراد است ،بیان داشت: این موضوع به خاطر این است که نگاه زیست‌ محیطی اجتماعی و ... به کارهای انجام شده نبوده ولی از این به بعد و با حضور این مرکز باید این نوع نگاه به طرح های شهری تغییر کرده و با پژوهش و مطالعه کافی طرح‌ها را پیش ببریم.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، از شهردار اراک خواست که در بحث چشم‌ انداز ۲۰ ساله اراک از مرکز پژوهش شورا استفاده شود و در برش های پنج ساله و یک ساله چشم انداز ۲۰ ساله نیز از متخصصین امر استفاده گردد، تا در آینده مشکلاتی که امروز با آن روبرو هستیم را نداشته باشیم.
وی همچنین متذکر شد که اگر پژوهشی انجام می شود می بایست اجرا گردد و گرنه هیچگونه منفعتی نصیب جامعه شهری نخواهد شد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات