شاخص بهره‌مندی روستاهای گلستان از آب شرب سالم به ۷۱.۵ درصد رسید

شاخص بهره‌مندی روستاهای گلستان از آب شرب سالم به ۷۱.۵ درصد رسید

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "بهزاد هرمزی" در جمع خبرنگاران استان به مناسبت هفته صرفه‌جویی افزود: تعداد روستاهای فاقد آب ۹۱ روستا بود که با تلاش مجموعه آبفار استان با آبرسانی به ۱۵ روستای فاقد آب در سال مالی ۹۷ این عدد به ۷۶ روستا تقلیل یافت.
وی آبرسانی به روستاهای فاقد آب را برگ زرینی از خدمات دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد: در گذشته درصد برخورداری روستاها از آب شرب سالم و پایدار ۶۹ بوده که اکنون به ۷۱.۵ درصد رسیده است.
به گفته او، برای بهره‌مندی تمام روستاهای استان از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان ضمن یادآوری افتتاح مجتمع آبرسانی قرناوه که سال گذشته با حضور وزیر نیرو انجام شده بود، اظهار کرد: با افتتاح این پروژه، هفت روستای شهرستان مراوه تپه از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.
وی با بیان این نکته که آبرسانی به روستاهای استان با ۴۷۲ حلقه چاه فعال و غیرفعال تامین می‌شود، افزود: ۸۰۷ روستا با ۲۲۷هزار و ۹۴۴ مشترک توسط این شرکت خدمات رسانی می‌شود.
هرمزی طول خط انتقال و شبکه توزیع طرح‌های آبرسانی را ۸هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: نگهداری این حجم از شبکه و تاسیسات کار بسیار عظیمی است که به همت همکاران شرکت آبفار انجام می‌شود.
وی در ادامه به اجرای برنامه‌های متنوع  آموزشی در صدا و سیمای مرکز استان اشاره کرد و گفت: تعدادی از پروژه‌های آبرسانی به مناسبت هفته صرفه‌جویی افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهند شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات