کاهش ۲۴۸۴ مگاواتی بار شبکه سراسری برق در مانور مدیریت مصرف

کاهش ۲۴۸۴ مگاواتی بار شبکه سراسری برق در مانور مدیریت مصرف

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "همایون حائری" با قدردانی از نتایج موفق مانور مدیریت مصرف صنعت برق در روز ۲۷ خرداد که با کاهش بیش از ۲هزار مگاوات از قله بار شبکه و کاهش پیک روز نسبت به پیک شب همراه بود، ابراز امیدواری کرد: با همدلی و انسجام ایجاد شده، مدیریت مصرف به‌عنوان یک اقدام برگشت‌ناپذیر در کشور تثبیت و احداث نیروگاه‌های جدید بر مبنای آن انجام شود.
وی اظهار داشت: صرفه‌جویی بیش از ۲ هزار مگاواتی مصرف برق اقدام خوبی است که ادامه آن می‌تواند رکورد بی‌نظیری را به ثبت برساند و باید توجه داشت تنها با مستندسازی و اندازه‌گیری است که دستاوردها در این عرصه ملموس و قابل قضاوت خواهد بود.
معاون وزیر نیرو خلاقیت برخی شرکت‌های صنعت برق از جمله شرکت‌های توزیع برق شهرستان و استان اصفهان را که با همکاری و هم‌افزایی، نرم‌افزاری را در این عرصه به‌کار گرفتند، ارزشمند دانست و بر اهمیت استفاده از خلاقیت‌ها و فراگیر شدن تجارب شرکت‌ها تاکید کرد.
وی کاهش یافتن پیک روز نسبت به پیک شب را از نتایج موفق این مانور برشمرد و افزود: با ورود سیستم‌های سرمایشی پرمصرف به کشور، صنعت برق طی هشت سال گذشته با پدیده افزایش پیک روز از پیک شب مواجه بوده است.
حائری اندازه‌گیری و تعیین سهم سیستم‌های روشنایی و سرمایشی از پیک شبکه و یافتن راهکار و برنامه برای آن را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد: مدیریت مصرف برق به‌عنوان یک اقدام برگشت ناپذیر در کشور تثبیت و هرگونه توسعه نیروگاهی بر مبنای ظرفیت‌های مدیریت مصرف انجام شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات