پناهگاه سگهای بلا صاحب به بخش خصوصی واگذار می شود

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبرداد:

پناهگاه سگهای بلا صاحب به بخش خصوصی واگذار می شود

بازدید کارشناسان محیط زیست از پناهگاه سگهای بلا صاحب

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از بازدید کارشناسان محیط زیست از پناهگاه سگهای بلا صاحب در جاده کوهپایه خبرداد و گفت: دراین بازدید مقرر شده است تا بر اساس مصوبه کارگروه پسماند شهرستان کرمان مجوزهای لازم صادر و همکاریهای لازم در خصوص سایت نگهداری سگهای بلا صاحب با شهرداری کرمان انجام شود .

محمد رضا قربانی در گفت وگو با کرمان آنلاین افزود: بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، جمع‌آوری حیوانات بدون صاحب و دفع حیوانات مریض و مزاحم در سطح شهر باید توسط شهرداری‌ها انجام شود اما این اقدام نیازمند همکاری بعضی از ارگان ها از جمله علوم پزشکی ومحیط زیست است.

وی از همکاری و تعامل با انجمن حمایت از حیوانات بدون صاحب خبر داد و خاطرنشان کرد: دو اکیپ با ۹ نیروی تعلیم دیده در دو شیفت صبح و شب تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری، کار زنده‌گیری را انجام می‌دهند و سگ‌ها پس از زنده‌گیری به مکانی جهت قرنطینه برده می‌شوند.

قربانی تصریح کرد: در  پناهگاه فضایی وسیع با امکاناتی نظیر تعدادی کلبه جهت استراحت سگ‌ها و مکانی برای آب‌خوری و غذاخوری وجود دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از واگذاری پناهگاه سگهای بلاصاحب به بخش خصوصی خبر داد و افزود: طبق دستورالعمل وزارت کشور و بر اساس مصوبه کارگروه پسماند استان و شهرستان کرمان به زودی این پناهگاه به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی همچنین با اشاره به شکایت شهروندان از وجود سگهای بلا صاحب در سطح شهر گفت: بعضی از شهروندان ناآگاهانه به سگها غذا می دهند و همین امر سبب تجمع و زاد و ولد آن‌ها در شهر می‌شود که به شهروندان توصیه می کنم غذاریزی را تنها در محوطه‌ی پناهگاه انجام دهند و یا از طریق سامانه ۱۳۷ درخواست خود را در این زمینه اعلام کنند.

قربانی تاکید کرد: مردم باید از دادن غذا به سگ‌ها در کنار جاده، حاشیه‌ی شهرک‌ها و داخل شهر جدا خودداری کنند؛ چرا که این کار علاوه بر این‌که سبب ازدیاد سگ‌ها در شهر و ایجاد ناامنی برای شهروندان به‌ویژه کودکان می‌شود، زمینه بروز تصادفات خودروها با این حیوانات را فراهم می آورد.

لازم به ذکر است این پناهگاه در کیلومتر ۱۱ جاده کوهپایه، ورودی سایت لندفیل شهرداری واقع شده و شامل چندین فضای مجزا است.

مهدیه جعفری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات