مصاحبه آخر استاندار عالی بود/برخی نمی‌خواهند باشگاه فعال باشد

مصاحبه آخر استاندار عالی بود/برخی نمی‌خواهند باشگاه فعال باشد

فلک‌افلاکی رییس شورای شهر اراک در خصوص اینکه چرا باشگاه شهرداری هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده است، با اشاره به اینکه صحبت‌های استاندار مرکزی در آخرین نشست‌ مطبوعاتی بسیار عالی بود، گفت: با شروع کار شورای پنجم، وزارت کشور دستورالعمل ممنوعیت باشگاه‌داری شهرداری‌ها را صادر کرد و حتی در این موضوع برخی از مسوولان شهرداری را بازخواست کرده بودند، اما نکته جالب توجه این بود که در مسابقات حرفه‌ای و لیگ‌های کشور، برخی تیم‌ها با عنوان باشگاه شهرداری ها حاضر بودند.
وی اضافه کرد: در این راستا تحقیقاتی انجام گرفت و متوجه شدیم که برای باشگاه‌داری دو راه وجود دارد که یا باید سازمان ورزشی به جای باشگاه فعال شود یا از طریق شورای تامین استان اقدام شود. تصمیمات شورای تامین استان‌ها در واقع تصمیمات قاطع و به صلاح استان است، درخواست فعالیت باشگاه شهرداری به شورای تامین داده شد و شورای تامین نظر بر باشگاه‌داری شهرداری به استثنای رشته فوتبال داد، اما اخیرا افرادی که قلبا تمایلی به فعالیت باشگاه ندارند، موضوع استعلام مجدد از وزارت کشور را طرح کرده اند.
وی با بیان اینکه وقتی وزارت کشور در مرتبه اول با باشگاه‌داری شهرداری‌ها مخالفت کرده مسلما در مرتبه دوم نیز همین موضوع را مطرح می‌کند، وقتی این مسائل مطرح شد، سازمان بازرسی لزوم استعلام دوباره از وزارت کشور را مطرح کرد که این امر باعث تعلل در ادامه کار باشگاه شد ولی در آخرین مصاحبه، استاندار مرکزی نظر نهایی را اعلام و بر راه اندازی باشگاه تاکید کرد.
رییس شورای شهر اراک در خصوص روند فعالیت باشگاه در گذشته تصریح کرد: ورزش و حتی فوتبال رشته‌هایی پولساز هستند ولی متاسفانه به نحوی عمل شده است که مقروض شده‌ایم. اراک سال‌ها نه در تیم‌های لیگ برتر فوتبال جایی داشته و نه بازیکن ملی‌پوش تربیت کرده و تنها بدهی بالا آورده است، در حالی اگر کار اصولی انجام می‌شد و قدم به قدم پیش می‌رفتیم حتما موفق می‌بودیم. باشگاه‌داری شور و نشاط اجتماعی را به جامعه به ویژه جوانان تزریق می‌کند البته حضور تیم‌های هندبال و والیبال در لیگ برتر نشاط جوانان را بالا برده و در افزایش عرق و تعصب اراکی و روحیه ورزشی نیز موثر بوده است.
وی افزود: اعضای هیات مدیره باشگاه باید اشخاص موجه و دارای سوابق ورزشی باشند و به شهردار تاکید می‌شود که هرچه سریعتر اعضای هیات مدیره را با توجه به این موارد، معرفی کند . در کمیسیون فرهنگی کارگروهی تشکیل شده است و وظیفه دارند که شرایط و رشته‌های ورزشی فعال در باشگاه را بررسی کند. بودجه ورزشی تعیین شده برای باشگاه در سال جاری زیاد نیست و با توجه به بدهی‌ها، باید دیون را پرداخت کند و البته در خصوص این بودجه متمم خواهیم زد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات