شهردار یزد در نخستین نشست سه...

شهردار یزد در نخستین نشست سه...

شهردار یزد در نخستین نشست سه شنبه های فرهنگی با تاکید بر لزوم معرفی سرمایه های معنوی یزد به شهروندان، اظهار داشت: در عرصه فرهنگی تمام تلاش خود را در شهرداری به کار می گیریم تا کتاب داشتن جای خود را به کتاب خواندن بدهد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، جمال الدین عزیزی در نخستین نشست از سلسله نشست های سه شنبه های فرهنگی که در کتابخانه وزیری برگزار شد، با تاکید بر لزوم معرفی سرمایه های معنوی یزد به شهروندان، اظهار داشت: در عرصه فرهنگی تمام تلاش خود را در شهرداری به کار می گیریم تا کتاب داشتن جای خود را به کتاب خواندن بدهد.

شهردار یزد ضمن یاد و خاطره حجت الاسلام و المسلمین سید علی محمد وزیری موسس و بنیانگذار کتابخانه و همچنین قدردانی از تلاش بیش از یک قرن رئیس سابق کتابخانه وزیری، افزود: فعالیت این کتابخانه مایه مباهات ساکنین پایتخت کتاب ایران است و باید بیش از پیش محل رفت و آمد افراد به ویژه جوانانی شود که دل در گرو کتاب و کتابخوانی بسته اند.

وی با بیان این که نخست باید کتاب و کتابخانه هایی با این پتانسیل کم نظیر را به مردم معرفی کرد و شناساند، تصریح کرد: رونمایی دوباره از فرهنگ دیرینه این دیار که رو به فراموشی است می تواند بار دیگر مردم را برای مطالعه گذشته و اصالت خود تشویق کند.

عزیزی با اشاره به سرانه نامطلوب مطالعه در شهر یزد، افزود: شهر یزد هم به لحاظ استاندارد کتابخانه و هم به لحاظ سرانه کتاب و کتابخوانی جای رشد دارد که همگان باید در ارتقای این مهم تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی با تقدیر از فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در راستای ترویج کتب و کتابخوانی و نقش این سازمان در حمایت از کتاب و افزایش سرانه مطالعه شهر، اضافه کرد: همکاران توانمندم در این سازمان همواره کوشیده اند تا باری از دوش شهر و مرکز استان در راستای ترویج این مهم بردارند که نتیجه حاصل از تلاش این عزیزان در شهر قابل ملاحظه و اثرات آن در انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران مشهود بود.

شهردار یزد خاطر نشان کرد: بر این باوریم که کتاب باید به عنوان ارجح ترین هدیه های تقدیمی مجموعه شهرداری باشد.

نخستین نشست از سلسله نشست های سه شنبه های فرهنگی یزد همزمان با هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و با حضور جمال الدین عزیزی شهردار و عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در کتابخانه وزیری یزد برگزار شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات