بهره‌برداری از سد نعمت‌آباد اسدآباد تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افتتاح سد نعمت‌آباد اسدآباد تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: این سد در حال حاضر ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: پروژه سد نعمت‌آباد اسدآباد با پیشرفت فیزیکی ۹۱ درصد در حال حاضر برای تکمیل و بهره‌برداری نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است که امسال تامین اعتبار می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۶ برای این پروژه ملی بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه شده است افزود: کمبود اعتبار مصوب و تخصیص یافته از دلایل تاخیر در افتتاح و بهره‌برداری این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه پروژه ملی سد نعمت‌آباد در پایان سال ۸۲ کلنگ‌زنی و در سال ۸۳ عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است تصریح کرد: آب این سد برای مصارف کشاورزی، محیط‌ زیست و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی صرف خواهد شد.

ستوده اضافه کرد: سد نعمت آباد در ۱۲ کیلومتری شمال غرب اسدآباد قرار دارد و هدف آن کمک به توسعه و بهبود آبیاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی دشت اسدآباد است.

وی خاطرنشان کرد: این سد خاکی همگن با ارتفاع ۲۱ متر، طول تاج ۵۶۶ متر، عرض تاج ۶ متر با ظرفیت مخزن ۴ میلیون مترمکعب است که ۵.۳ میلیون مترمکعب حجم آب را تنظیم می‌کند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات