شناسایی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در شهر مشهد

شناسایی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در شهر مشهد

شناسایی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در شهر مشهد

معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان اینکه ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در مشهد شناسایی شده است، گفت: خوشحالیم که شهر مشهد یکی از اولویت های بررسی اقتصادی کشورهای همسایه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، اژدر اژدری در دیدار با هیات تجاری و فنی کشور ترکیه با مدیران اقتصادی شهرداری مشهد عنوان کرد: شهر مشهد جزء معدود شهرهایی است که در شعاع ۱۰۰۰ کیلومتری آن هیچ نقطه تمرکز ثروتی وجود ندارد، از سوی دیگر مناسبت های شمسی و قمری در این شهر از رویدادهای گردشگری قابل توجهی بهره مند است.
وی افزود: در حال حاضر شهر مشهد روزانه میزبان بیش از یک هزار توریست است، همچنین در یک نگاه اجمالی شاهد ساخت و سازهای بزرگی در این شهر هستیم، امری که به واسطه آن فرصت بزرگی برای توسعه شهر ایجاد شده است.
وی افزود: با توجه به سیاست شهردار مشهد مبنی بر ایجاد بستر مناسب برای اقتصاد پررونق شهری، ما از همکاری شرکت های معتبر دنیا استقبال می کنیم.
اژدری عنوان کرد: با وجود تحریم ها، خوشبختانه شهر مشهد اقتصاد پر رونقی دارد و در جذب گردشگر و عرصه ساخت و ساز موفق است.
معاون اقتصادی شهردار مشهد جریان نقدینگی پر رونق در شهر را یکی از ویژگی های منحصر به فرد شهر مشهد دانست که آن را با دیگر شهرهای کشور متمایز ساخته است و تصریح کرد: امری که مشهد را جز شهرهای پیشتاز در اقتصاد غیرصنعت کرده است، جریان زنده نقدینگی در شهر است.
به گفته وی به صورت مشخص انتظار ما از نماینده کشور ترکیه تنها همکاری در زمینه کنسرسیوم عملیات نیست و نگاه ما همکاری گسترده تر و فاینانس است، در حال حاضر شهرداری مشهد به نوبه خود در حال ساخت و بهره برداری از پروژه هایی با میلیاردها اعتبار است و برنامه های گسترده ای در زمینه گردشگری دارد، مشهد یکی از ارزان ترین شهرها برای گردشگری سلامت و مذهبی است.
وی افزود: حضور سرمایه گذاران خارجی و بازدید از پروژه های شهری یکی از اتفاقات مهم برای پیشرفت هر شهر است، خوشحالیم که شهر مشهد یکی از اولویت های بررسی اقتصادی کشورهای همسایه است، امیدواریم روابط سیاسی و اقتصادی گسترده ایران و ترکیه، در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه های شهری نیز پر رنگ تر شود، در حال حاضر ۳ پروژه بزرگ اقتصادی در مناطق کم برخورد شهر در حال انجام است.
اژدری با اشاره یه اینکه تبدیل شهر مشهد به منطقه فرصت های اقتصادی یکی از اهداف مدیریت شهری است و تقویت جایگاه مشهد به عنوان گزینه جذاب سرمایه گذاری سیاست راهبردی است ، گفت: هدف ما این است که مشهد یکی از گزینه های اقتصادی در کشور باشد، شهرداری مشهد هماهنگی خوبی با نهادهای دیگر چون آستان قدس و استانداری دارد، به طوری که همکاری این سه نهاد در این دوره نسبت به دوره های گذشته کم نظیر بوده است.
وی افزود: ما آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه گذاران خصوصی، شرکت ها و دولت ترکیه را با این تعهد که سهولت در امر اخذ مجوزهای پروژه های اقتصادی را تحقق بخشیم، داریم، همچنین شهرداری مشهد بیش از ۱۰۰ فرصت اقتصادی در شهر مشهد را شناسایی کرده است.
به گفته اژدری آنچه که به سرمایه گذاران کمک می کند تا در رقابت برای حضور اقتصادی در شهر مشهد از رقیبان خود پیشی بگیرند، استفاده از ترکیب توان عملیاتی و توان تامین مالی است، اتفاقی که کشور چین را متمایز ساخته است.
وی خاطرنشان کرد: شهردار مشهد سیاست دیپلماسی شهری را دنبال می کند و یکی از اعضای فعال مرکز بین المللی مترو پلیس است.
معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: با توجه به اینکه قوانین سرمایه گذاری ساده شده است، ما آمادگی لازم برای تفاهم نامه و اجرای آن تا پایان سال را داریم. در شهر مشهد هم شورای شهر مشهد توجه بسزایی به موضوع اقتصادی شهر دارند و ما به عنوان نماینده شهرداری مشهد برای پیشبرد کار همکاری همه جانبه را خواهیم داشت. ما به تبعیت از سیاست رسمی کشور همکاری با کشور های مسلمان و همسایه در منطقه را در اولویت قرار داده ایم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات