اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از منابع ملی به پروژه تصفیه فاضلاب جنوب شهر

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از منابع ملی به پروژه تصفیه فاضلاب جنوب شهر

در نود و نهمین جلسه شورا؛ مدیر عامل آبفای گیلان:
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از منابع ملی به پروژه تصفیه فاضلاب جنوب شهر
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان از منابع ملی به پروژه تصفیه فاضلاب جنوب شهر
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - نود و نهمین جلسه شورا در غروب دهمین روز از ماه تیر با حضور مدیر عامل آبفای گیلان در ساختمان شورا برگزار گردید.
مدیر عامل آبفای گیلان با اشاره به اعتماد شورای شهر رشت به آبفا در سال گذشته جهت اجرای تبصره سه اظهار داشت: یکی از چالش های شهر رشت حاشیه نشینی است و در همین راستا در تلاشیم تا آب آشامیدنی مناسب برای این مناطق رشت نیز فراهم شود.
حسینی با بیان اینکه از محل تبصره ۳ میزان ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کسب نمودیم، افزود: این درآمد را برای سه پروژه تکمیل تصفیه خانه جنوب شهر رشت، اجرای جمع آوری آب های سطحی خیابان معلولین رشت و اجرای خط انتقال جنوب شهر رشت برنامه ریزی نمودیم.
وی با اشاره به دیدار هفته قبل با دکتر نوبخت ببان نمود: پیگیری هایی در خصوص تصفیه فاضلاب جنوب مسکن مهر شهر رشت شد و با کمک دکتر نوبخت در نهایت ۳۰ میلیارد تومان بودجه برای این پروژه در نظر گرفته شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به لزوم استفاده از اعتبارات ملی برای اتمام پروژه ها افزود: در کمیته فنی تکمیل پروژه های نیمه تمام فاضلاب شهری مطرح شود و با تلاش های بیشتر منابع مالی برای اتمام پروژه ها از طریق منابع ملی تامین شود.
فاطمه شیرزاد با اشاره به مناطق دارای مشکل فاضلاب، تصریح نمود: در فصول گرم سال وضعیت این مناطق شهر بسیار اسفناک است و سلامت مردم به خطر می افتد.
وی با اشاره به تعامل ایجاد شده میان آب و فاضلاب شهری و مدیریت شهری، تاکید کرد: سیاست شورای اسلامی شهر رشت تکمیل طرح های نیمه تمام نیست و دولت می بایست دغدغه های بیشتری برای این مشکلات داشته باشد و شورای شهر نیز در این راه به مجموعه آبفا کمک خواهد نمود.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت، تصریح کرد: وضعیت فاضلاب بهداشتی در شهرک صبا و سیاه اسطلخ به هیچ عنوان قابل قبول نیست و می بایست توجه بیشتری به افزایش اعتبارات لازم برای بازسازی و ایجاد فاضلاب بهداشتی شهر رشت انجام شود.
بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت نیز بیان داشت: ما در حال دریافت عوارضی از مردم در سطح شهر هستیم تا اتفاقات بهتری در شهر رخ دهد، اما بنده به عنوان عضو شورای شهر هنوز مطلع نیستم که در بخش های مختلف رودخانه آلایندگی چه میزان است. شورای شهر تا زمانی که نداند چه اتفاقی در رودخانه های شهر رشت در حال رخ دادن است، نمی تواند برنامه ریزی و اقدام مناسبی انجام دهد. در بحث رودخانه ها تا زمانی که مطالعات انجام نشود نمی توان برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم .
در ادامه ناصر حاج محمدی شهردار شهر رشت نیز تاکید کرد: در تمام جهان همه ساختمان ها باید دارای تصفیه خانه باشند اما اگر می خواهیم اورژانسی این اقدام را انجام دهیم و می خواهیم BOD و COD کاهش یابد می توانیم نقاطی که از طریق بیمارستان ها و کارخانجات وارد رودخانه می شود را کاهش داد تا سپس مشکل فاضلاب خانگی را برطرف کنیم.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات