افکار عمومی و رسانه‌ها باید در انعکاس میراث تاریخی ایران فعال باشند

افکار عمومی و رسانه‌ها باید در انعکاس میراث تاریخی ایران فعال باشند

افکار عمومی و رسانه‌ها باید در انعکاس میراث تاریخی ایران فعال باشند

سرپرست اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد گفت: امیدوارم که ارزش تاریخی اسناد و میراث تاریخی ایران را قدر بدانیم و افکار عمومی و رسانه‌ها بتوانند در انعکاس آن موفق باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مجید خرمی صبح امروز در مراسم رونمایی و معرفی " نشریه بلدالامین" قدیمی‌ترین روزنامه شهرداری مشهد در نگارخانه شهر، اظهار داشت: امروز اقدامی به صورت مشترک با آستان قدرس رضوی و شهرداری مشهد صورت گرفته که از اسناد تاریخی شهرداری همچون شهرداران دوران‌های گذشته، آگهی‌ها و نرخنامه‌های مختلف که و از لحاظ تاریخی ارزشمند است، رونمایی می‌شود.
وی با بیان اینکه مرکز اسناد آستان قدس رضوی نقش بزرگی در حفظ میراث تاریخی ایران دارند، گفت: شهرداری مشهد این آمادگی را دارد که با همکاری مرکز اسناد آستان قدس رضوی به طور منظم از این‌گونه برنامه‌ها برگزار نماید.
خرمی افزود: نمایشگاه قدیمی‌ترین روزنامه شهرداری مشهد (بلدالامین) موجود در گنجینه رضوی از تاریخ ۱۲ الی ۱۷ تیرماه دائر می‌باشد و علاقمندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۷ الی ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.
سرپرست گروه مطبوعات سازمان کتابخانه ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی نیز گفت: بلدالامین یکی از روزنامه های پرطرفدار مشهد و به لحاظ محتوا و مطالب منحصر به فرد است و اخبار و اعلانات منتشر شده در این روزنامه در هیچ سند و روزنامه دیگر منتشر نشده است.
ابراهیم حافظی افزود: در محرم سال ۱۳۲۸ اولین شماره روزنامه بلدالامین منتشر می شود و با توجه به مطالب که بیشتر در حول مذاکرات انجمن بلدیه مشهد متمرکز بوده و بعد از ۵ ماه با ۲۰ شماره متوقف می شود.
وی اظهار داشت: با بررسی انجام شده مشخص شده روزنامه بلدالامین به واسطه پراکنندگی شماره های سراسر ایران اثر ناشناخته برای محققین بوده است و اکنون بیش از ۶ شماره در ارشیو آستان قدس موجود است.
اختر گنجیان

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات