اتمام فاز اول تصفیه‌خانه ششم تهران تا پایان امسال

اتمام فاز اول تصفیه‌خانه ششم تهران تا پایان امسال

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی‌زاده خامسی" پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه ششم در دست احداث تهران گفت: با توجه به شرایط موجود تصفیه‌خانه آب ششم تهران از اهمیت خاصی برخوردار است و تمام سعی و تلاش‌ها بر این است که فاز اول این تصفیه‌خانه به ظرفیت ۷.۵ مترمکعب در ثانیه طبق برنامه زمانبندی تکمیل و  به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی تصفیه‌خانه ششم تهران را یک پروژه ملی توصیف کرد و افزود: به‌رغم همه محدودیت‌های مالی دولت، منابع مالی این طرح تامین شده تا هرچه سریع‌تر این پروژه مهم به سرانجام برسد.

‌معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تاکید کرد: با توجه به اهمیت این طرح در تامین پایدار آب این کلانشهر و غرب استان تهران، پیمانکار با تمام توان مشغول فعالیت است تا بر اساس برنامه زمانبندی شده تا پایان امسال فاز اول آن به ظرفیت ۷.۵ متر مکعب در ثانیه به بهره‌برداری برسد.

تقی‌زاده خامسی اظهار داشت: حدود یک میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب آب شرب در تهران مصرف و حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعب یعنی یک سوم شرب از آب‌های زیرزمینی برای فضای سبز برداشت می‌شود، در صورتی که می‌توان پساب شهر تهران را جایگزین آن کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری همت کند ما آمادگی تخصیص پساب را داریم.

سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز گفت: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته و با مساعدت وزارت نیرو منابع مالی این طرح تامین شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی افزود: انتظار ما از پیمانکار پروژه این است که طبق برنامه زمانبندی بخش‌های مختلف فاز اول را تکمیل تا در پایان امسال شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، امروز از پروژه فاضلاب غرب تهران، تونل غرب و تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام نیز بازدید کرد.
در این بازدید که محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران نیز حضور داشت، مدیران و مسئولان پروژه، توضیحاتی در خصوص روند اجرای آن ارائه کردند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات