اجرای مانور عملیاتی و نجات در آتش نشانی رشت

اجرای مانور عملیاتی و نجات در آتش نشانی رشت


اجرای مانور عملیاتی اطفای آتش و نجات با هدف ارزیابی و بازبینی امکانات و تجهیزات امدادی و سنجش آمادگی نیروهای آتش نشانی در ایستگاه ۳ آتش نشانی رشت برگزار شد

۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، صبح امروز ۱۶ تیر ۹۸ مانور اطفای آتش و نجات با هدف هماهنگی بیشتر آتش نشانان مستقر در شیفت کاری واحد با رویکرد رفع نواقص و ناهمگونی های احتمالی در عملیات های محوله انجام گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی با بیان اینکه این عملیات با حضور یک شیفت کاری مشخص و حوزه معین کاری آتش نشانان بوده، افزود: مانور با ایجاد حادثه فرضی انفجار در طبقه سوم آپارتمان که در نهایت موجبات محبوس شدن دو تن در طبقات دوم و سوم و همچنین ریزش آوار بر روی خودروی سواری و گیر کردن راننده بود که آتش نشانان از ۴ ایستگاه آتش نشانی نسبت به اطفای آتش، تخلیه دود از ساختمان ، انتقال مصدومان از طبقات به مکان امن و همچنین انتقال راننده محبوس شده به بیرون از خودرو انجام گرفت .

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم استمرار اجرای مانورهای متعدد اطفایی ، نجات جاده ای و... ادامه داد: آمادگی آتش نشانان می بایست در هر شرایط و در هر زمانی وجود داشته باشد چرا که کار امدادرسانی به شکل مستقیم با جان انسانها و روحیه امید در میان حادثه دیدگان مرتبط است که سرعت و دقت در عملیات های محوله می تواند تاثیرات بسزایی در کاهش خسارات مالی و جانی شهروندان داشته باشد .

همین گزارش حاکی است: آتش نشانان با توجه به لزوم آمادگی همیشگی در تمامی شیفت کاری لزوما نسبت به انجام تمرینات عملی در شیفت های کاری ممارست دارند. گفتنی است: در این عملیات عوامل اورژانس مستقر در ایستگاه ۳ عملیات نیز جهت اعزام مصدومان مانور فرضی فوق حضور و همکاری داشتند .


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات