بهره‌برداری از طرح‌های مهم آبرسانی استان فارس تا پیش از شروع فصل زمستان/ هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار می‌شود

بهره‌برداری از طرح‌های مهم آبرسانی استان فارس تا پیش از شروع فصل زمستان/ هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی به شهرستان جهرم با بیان این مطلب افزود: وزارت نیرو درصدد است تا پیش از شروع فصل زمستان امسال طرح‌های مهمی همچون خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن، آبرسانی به شهرستان‌های داراب و فسا از رودبار و آبرسانی به شهرستان قیر از سد فارسی را به همراه خطوط انتقال و تصفیه‌ خانه‌های آن را با تلاش و شبانه‌روزی تمامی فعالان این بخش به مرحله بهره‌برداری برساند.
وی تاکید کرد: بر این اساس بخش عمده‌ای از شهرهای مهم استان فارس تا افق ۱۴۲۵ از شبکه پایدار آب با کیفیت برخوردار خواهند شد.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در کشور بخش عمده‌ای از طرح‌های آب و برق خوداتکا هستند، ادامه داد: در برخی بخش‌ها تجهیزات جزئی مورد نیاز است که به صورت کامل آنها را تامین می‌کنیم و تحریم‌ها نتوانسته است اختلالی در تدارکات لازم برای طرح‌های مهم ما فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های داخلی کشور نیازهای منطقه را هم پاسخگو هستند، ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت‌های فنی و مهندسی ما در کشورهای همسایه مشغول به کار هستند و وزارت نیرو در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی قرار دارد.
اردکانیان با بیان اینکه پیش از انقلاب تنها چهار تصفیه‌خانه در کشور مشغول به فعالیت بوده ولی روز گذشته ۲۲۳ اُمین تصفیه‌خانه فاضلاب ایران در شهرستان نورآباد استان فارس به بهره‌برداری رسید، افزود: این امر حاکی از آن است که کشور ما در صنعت فاضلاب به‌عنوان صنعتی پیشرو به سرعت در حال پیشروی است.
وزیر نیرو تاکید کرد: در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۵۰ تصفیه‌خانه فاضلاب به مدار بهره‌برداری آمده است؛ به تعبیری در این مدت هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه افتتاح شده است و آهنگ توسعه این بخش تا دو سال آینده شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت تا بتوانیم ماهانه یک تصفیه‌خانه فاضلاب را افتتاح و به مدار بهره‌برداری بیاوریم.
وی خاطرنشان کرد: این امر نقش مهمی در حفظ محیط‌‌‌زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و تامین آب با کیفیت مناسب برای استفاده در بخش‌های مختلف از جمله صنایع خواهد داشت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات