گزارش خبری / دیدار رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و هیئت رئیسه اتاق اصناف شهرستان با شهردار مبارکه

به مناسبت گرامیداشت روز شهرداریها و دهیاریها ، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت به همراه هیئت رئیسه اتاق اصناف شهرستان ، با حضور در شهرداری مبارکه  این روز را به شهردار و همکاران مجموعه مدیریت شهری تبریک و تهنیت گفتند .

به گزارش پایگاه خبری مبارکه نیوز ، در این دیدار حقیقی رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان ضمن تبریک این روز ، شهرداران را از خادمان واقعی مردم معرفی نمود و آسایش و آرامش شهروندان را نتیجه زحمات و خدمات مجموعه خدوم شهرداری دانست .

حقیقی نامگذاری ۱۴ تیر ماه را به عنوان روز شهرداریها و دهیاریها، فرصتی مغتنم برای پاسداشت خدمات کسانی دانست که بدون منت و با تمام توان و تلاش به فکر مرتفع نمودن کمبودها و ارتقاء سطح رفاه و آسایش مردم هستند ، و اذعان داشت که اجر و پاداش واقعی این خدمتگزاری را فقط از خداوند منان و نتیجه رضایت مردم می توان انتظار داشت .

رئیس اتاق اصناف شهرستان مبارکه نیز با تبریک این روز بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری و اتاق اصناف اشاره کرد و گفت : با تشکیل این کارگروه ،تعاملات بیشتری فی‌مابین مدیریت شهری و اصناف شکل خواهد گرفت و  مسائل و ایده‌های مختلف موردبررسی و نتیجه‌گیری قرار می‌گیرد.

مختاری تشکیل جلسات اصناف با مدیریت شهری را بسیار سازنده دانست و افزود : با تشکیل این جلسات و نشست‌ها و پیگیری بحث منطقه کارگاهی و ساماندهی مشاغل ، ارتباط اصناف و سیستم مدیرت شهری مستحکم‌تر شد .

رئیس اتاق اصناف شهرستان از آمادگی کامل اصناف ، بازاریان و روسای اتحادیه های صنفی مبارکه برای همکاری و مشارکت در تسریع روند عمران و آبادانی شهر و همچنین سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشارکتی شهرداری خبر داد .

سید محسن هاشمی نیز در دیدار ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه اتاق اصناف شهرستان گفت : اصناف و کسبه همانند مجاهدان راه خدا هستند ، در بسیاری از روایات اسلامی برای کسب روزی حلال تاکید شده و تلاش برای معیشت خانواده مانند مجاهدت در راه خداست .

شهردار مبارکه با اشاره به‌ضرورت مشارکت مردم در بحث مدیریت شهری اظهار کرد : بحث مدیریت شهری از مباحثی است که نمی‌تواند خود را از اقشار مردم جدا بداند ، مشارکت مردم در بحث مدیریت شهری یکی از واجباتی است که باید در نظر مدیران شهری قرار بگیرد .

وی با تاکید بر ارتباط مستقیم و موثر اصناف با مردم، تصریح کرد: اصناف همواره در ارتباط مستقیم با مردم هستند و این ارتباط عامل موثری برای اطلاع از نظرات و خواسته‌های مردم است ازاین ‌رو مشورت با اصناف قبل از اجرای برخی از پروژه‌ها در خصوص زمان اجرا ، جانمایی ، نحوه واگذاری و... در راستای رسیدن به هدف قطعاً بسیار موثر خواهد بود.

سعی ما در این دوره بر این است که جامعه‌های هدف مشخص و تعیین شوند که اگر به‌عنوان‌مثال قرار است برای ورزش یا هنر یا رونق اقتصادی در شهر کاری شود ، خود ورزشکاران ، هنرمندان ، اصناف و بازاریان جمع شوند ، فکر و ایده مطرح کنند و نظر بدهند تا قبل از اجرای پروژه به جمع‌بندی مناسبی دست‌یابیم که بعد از اجرا، پروژه مثمر ثمر و مفید واقع شود .

هاشمی یکی از اهداف مهم شهرداری مبارکه را رونق هر چه بیشتر اقتصادی شهر عنوان کرد و گفت :یک سری گره‌های کور و موانعی در برابر رونق بیشتر اقتصادی شهر وجود دارد ازجمله گره‌های ترافیکی ، ایجاد مبلمان های مناسب شهری ، نورپردازی‌ها و ایجاد جاذبه‌های جذب سرمایه که حل این مشکلات از وظایف مدیریت شهری است .

شهردار مبارکه در ادامه اظهار کرد : یکی دیگر از موضوعات مهم برای رونق هرچه بیشتر اقتصادی و رضایت‌مندی مردمی ، تجمیع و ساماندهی مشاغل شهری بود که خوشبختانه با همکاری اتاق اصناف و صنوف مختلف این موضوع در حال انجام است .

شهردار مبارکه با بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر در راستای ایجاد مرکز خرید بزرگ آماده همکاری با اصناف است، عنوان کرد: ایجاد مرکز خرید بزرگ و ایجاد پارکینگ‌های مناسب در محدوده‌های مراکز خرید، از جمله عواملی است که آسایش و ایمنی و امنیت روانی مردم و کسبه را به‌دنبال دارد . البته حل این مسائل همکاری عزیزان بازاری و صنوف مختلف که در این شریانات حضور دارند را می‌طلبد .

هاشمی اضافه کرد :بازاریان و اصناف مبارکه در حوزه هایی همچون سرمایه گذاری، زیباسازی، احیای هویت تاریخی و فرهنگی شهر ، توسعه زیرساخت های خدمات عمومی و... می توانند نقش آفرینی موثری داشته باشند .

 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
 • برای بزرگ نمایی کلیک کنید
لینک اصل خبر در سایت شهرداری مبارکه

  منبع خبر

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه یک شهرداری در شهر مبارکه می باشد

   نظرات