اولین مدرسه غواصی فارس در شیراز راه‌اندازی می‌شود

اولین مدرسه غواصی فارس در شیراز راه‌اندازی می‌شود


رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از راه‌اندازی نخستین مدرسه غواصی و غریق نجات استان فارس در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی قانع گفت: سازمان آتش نشانی شیراز این افتخار را دارد که به عنوان اولین سازمان در سطح فارس با تاسیس و راه‌اندازی مدرسه غواصی زیر نظر اساتید مجرب کشوری و بین‌المللی جهت برای تمام اقشار جامعه مدرسه غواصی را در شهر شیراز راه‌اندازی کند.
وی افزود: مدرسه آموزش غواصی با هدف تربیت و آموزش غواص و نجات غریق در استخر سرپوشیده سایت آموزش تخصصی ایستگاه ۱۴ آتش نشانی شیراز شروع به کار خواهد کرد که در این مدرسه علاقمندان با وسایل و تجهیزات غواصی، روش‌های نوین غواصی و امداد و نجات در آبهای عمیق آشنا خواهند شد و شرکت کنندگان پس از گذراندن آموزش‌های مقدماتی در استخر والفجر سازمان آتش نشانی، آموزش‌های تکمیلی و عملیاتی را در سد درود زن و خلیج فارس پشت سر خواهند گذاشت.
رییس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز ادامه داد: ورزش غواصی علاوه بر اینکه یکی از مفرح ترین و هیجان انگیزترین ورزش‌های آبی محسوب می‌شود، وجود مدرسه غواصی سبب ارتقای توان عموم مردم خواهد شد و با توجه به آمار و تلفات بالای غرق شدگی‌ها‌س اخیر در رودخانه‌ها و آبگیرها و کمبود غریق نجات و غواص در منطقه و استان‌های همجوار با ارائه آموزش غواصی به علاقمندان این نیاز از بین می‌رود و شاهد کاهش آمار غرق شدگی ها خواهیم بود.
قانع همچنین از صدور گواهینامه یک ستاره از سوی فدراسیون غواصی ایران خبر داد و گفت: ناجیان غریق سالانه در این دوره‌ها شرکت می‌کنند و پس از گذراندن آموزش‌های لازم گواهینامه معتبر برای شرکت کنندگان صادر می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات