۲۵۰۱حلقه چاه غیرمجاز در ویلاهای استان آذربایجان شرقی حفر شده است

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی در اولین جلسه سازگاری با کم آبی استان از حفر ۲۵۰۱ حلقه چاه غیرمجاز در ویلاهای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، مهندس یوسف غفارزاده با اشاره به وجود ۵۲ هزار و ۴۷۸ حلقه چاه در استان و میزان تخلیه سالانه یک میلیارد و ۱۱۷میلیون متر مکعبی این چاه ها، افزود: تنها ۲۹ هزار و ۳۴۰ حلقه از این چاه ها دارای مجوز هستند.

وی با اشاره به این که۲۳ هزار و ۱۳۸ حلقه چاه غیرمجاز در این استان حفر شده که تعداد ۲۵۰۱ حلقه از آن ها در داخل ویلاها حفر شده، افزود: اغلب چاه ها در داخل محدوده های محصور حفر شده و امکان پایش و شناسایی چاه ها وجود ندارد.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی در خصوص وضعیت بارش ها و تراز آب های زیرزمینی استان نیز خبر داد: از ابتدای سال جاری، ۳۶۵ میلی متر بارش در سطح استان داشته ایم که نسبت به مدت مشابه قبل، ۲.۵ درصد و نسبت به درازمدت ۳۲ درصد افزایش داشته است.

مهندس غفارزاده میزان تخلیه سالانه آب های زیرزمینی را یک میلیارد و ۱۴۸ میلیون متر مکعب اعلام نمود که برای جبران کسری مخازن بر اساس برنامه سازگاری با کم آبی، این میزان باید تا ۸۱۱ میلیون متر مکعب کاهش یابد.

وی همچنین از افزایش ۷۷ درصدی ورودی ۱۰ سد بزرگ استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات