نصب و راه اندازی ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطعات و معابر

نصب و راه اندازی ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطعات و معابر

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز از نصب و راه اندازی ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطعات و معابر مهم این کلانشهر در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مجتبی زوربخش با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۵۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف سرعت در سطح شهر شیراز وجود دارد، گفت: هم اکنون ۲۰۸ دوربین نظارت تصویری و ۱۴۹ دوربین ثبت تخلف سرعت در سطح شهر نصب شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود: پیش از این تعداد ۱۴۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری در سطح شهر وجود داشت که با راه اندازی دوربین های نظارت تصویری جدید مجموع دوربین ها به ۲۰۸ دستگاه افزایش یافته است.
وی ضمن اشاره به افزایش تعداد دوربین های سطح شهر گفت: خرید ۷۷ دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف نسل جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است و تعداد دوربین ها تا پایان شهریور ماه سال جاری به ۴۳۴ دستگاه افزایش خواهد یافت.
زوربخش با بیان اینکه همزمان با افزایش دوربین های نظارت تصویری، خرید و توسعه زیرساخت های مرکز کنترل ترافیک در دستور کار قرار گرفته است، گفت: سرورهای نسل جدید نیز برای مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز خریداری شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز مشارکت با بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار در توسعه سامانه های ثبت تخلف را یکی دیگر از اقدامات این حوزه عنوان کرد و افزود: پیش بینی ما این است که در صورت توافق با سرمایه گذاران توانمند، میزان دوربین های ثبت تخلف بیش از ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.
زوربخش خاطرنشان کرد: با همکاری های دو جانبه صورت پذیرفته بین شهرداری شیراز و پلیس راهور ۲ گیت ثبت تخلف در بلوار رحمت و کمربندی دارای کد ثبت تخلف شده اند. این اقدام در راستای آرام سازی معابر شریانی سطح شهر تا دریافت کد سایر دوربین های ثبت تخلف ادامه خواهد داشت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز هدف از اجرای این طرح را نظارت بیشتر بر مدیریت جریان ترافیک، ثبت ناهنجاری های ترافیکی از جمله سرعت غیر مجاز خودروها و توقف های ممنوعه دانست و گفت: نتیجه این اقدامات همزمان با فرهنگ سازی و آموزش در کاهش تصادفات رانندگی تاثیرگذار است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات