اجاره مسکن به صورت روزانه و پرداخت دلار

اجاره مسکن به صورت روزانه و پرداخت دلار

www.BanaNews.irاین روزها نوعی از اجاره آپارتمانهای لوکس در شمال تهران به خارجی‌ها رونق پیدا کرده که مالکان، این واحدها را به صورت روزانه و با دریافت حداقل ۱۲۰ دلار اجاره می‌دهند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در میان انبوه آگهی های اجاره مسکن در روزنامه، یک آگهی بیشتر توجه جلب می کند گرچه سعی شده تا این آگهی زیاد به چشم نیاید اما اگر کسی به دنبال اجاره در واحدهای شمال شهر تهران باشد حتما یک بار آگهی اجاره روزانه آپارتمان مبله شمال شهر را دیده است.

این آپارتمانها که به صورت روزانه و کوتاه مدت اجاره داده می شوند ظاهرا مشتریهای خاصی هم دارند که چند و چون آن چندان هم مشخص نیست. برای همین هم با یکی از این آگهی ها تماس گرفتیم مشاور املاکی که به تلفن پاسخ می دهد در رابطه با این آپارتمانها می گوید: ما فقط به خارجی ها یا ایرانیان مقیم خارج این آپارتمانها را اجاره می دهیم و به افرادی که مقیم ایران باشند، اجاره داده نمی شود.

وی درباره این پرسش که خارجی ها می توانند به هتل بروند به جای اینکه یک آپارتمان مبله را در اختیار داشته باشند می گوید: این آپارتمانها نگهبان، سرایدار و نظافتچی دارد و کلیه امکانات رفاهی را برای افراد فراهم می کند، به علاوه اینکه از دیگر امکانات رفاهی مانند استخر و زمین بازی برخوردار است درحالی که هتلها این شرایط را ندارند.

این آپارتمانهای مبله و شیک که عمدتا در شمالی ترین منطقه تهران قرار دارند با متراژهای متفاوتی عرضه می شوند و قیمتهای سرسام آوری هم دارند که اغلب هم به دلیل اینکه شرایط مناسبی در هتلهای کشور برای خارجی ها وجود ندارد، از سوی این آپارتمانها با استقبال زیادی مواجه می شوند.

پرداخت دلار برای اجاره

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، اجاره روزانه این آپارتمانها برای مستاجران هزینه های زیادی دارد که باید هم به دلار پرداخت شود. یکی از این آپارتمانها که با متراژ ۷۰ متری به اجاره گذاشته شده است برای یک روز با مبلغ ۱۲۰ دلار اجاره داده می شود که البته رقم اجاره ماهیانه در بخشی از شهر تهران است!

این هزینه ها با افزایش متراژ هر واحدی زیادتر می شود و به رقم ۲۰۰ دلار برای واحدهای ۳ خوابه هم می رسند، البته با افزایش امکانات اجاره آنها هم بیشتر می شود. یکی دیگر از این آپارتمانها بصورت ماهیانه به خارجی ها اجاره داده می شود و مبالغ از ۱۵۰۰ دلار شروع شده و به بالاتر هم می رسد.

البته در برخی از مواقع ایرانیانی به غیر از اتباع خارجی این آپارتمانها را اجاره می کنند و از آن برای برگزاری مجالس خود استفاده می کنند که به گفته برخی از فعالان بازار مسکن، مالکان فقط به ایرانی هایی که از قبل شناخت دارند این واحد ها را روزانه اجاره می دهند.

 

 

    نظرات