هجوم بی سابقه برای ساخت و ساز در روستای زیارت

هجوم بی سابقه برای ساخت و ساز در روستای زیارت

www.BanaNews.irمعاون پیشگیری از جرم دادگستری استان گلستان نسبت به هجوم بی سابقه مردم برای ساخت منزل ییلاقی در روستای زیارت گرگان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهر، حسین شعبانی صبح سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات این روستا گفت: ساخت و ساز و زندگی در این منازل، سبب افزایش انشعابهای غیرمجاز تامین آب از آبشار زیارت شده است که ادامه این روند در آینده، سبب نابودی این آبشار خواهد شد.

وی اظهار داشت: با اتخاذ تدابیر سخت گیرانه، نظارت بر ساخت و ساز در روستای زیارت گرگان بیشتر می شود.

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان گلستان، بر حفظ این آبشار و طبیعت زیبای منطقه تاکید کرد و افزود: به این منظور باید کنترل و نظارت بیشتر بر تنها جاده منتهی به روستای زیارت از ورود مصالح برای ساختمان های غیرمجاز جلوگیری شود.

شعبانی همچنین از شناسایی لودرها و بولدوزرهایی که به اراضی و حریم رودخانه ها تجاوز می کنند خبر داد و گفت: در صورتیکه رانندگان و مالکان این ماشین آلات مجوزهای لازم را اخذ نکنند، ماشین آلات توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.

معاون پیشگیری از جرم دادگستری استان گلستان نداشتن متولی کمیسیون ماده ۹۹ شهرداری را یکی از علل افزایش هجوم زمین خواران به عرصه های طبیعی در مرکز استان برشمرد و از استانداری خواست با مشخص کردن مجری احکام این کمیسیون در کوتاهترین زمان ممکن ، عرصه را بر زمین خواران، تنگ کنند.

شعبانی همچنین پیشنهاد کرد که با اختصاص اعتبارات ویژه ، اداره منابع طبیعی و محیط زیست زمینهای بالادست و میان دست آبشار زیارت را خریداری و از ساخت و ساز در این عرصه ها جلوگیری کنند.

روستای زیبا و خوش آب و هوای زیارت در جنوب گرگان قرار دارد که در سال های اخیر با افزایش ساخت و سازها ، طبیعت آن در حال تخریب است.

 

    نظرات