بررسی نوسازی بافت فرسوده شهر قم در دومین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار

بررسی نوسازی بافت فرسوده شهر قم در دومین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار


به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم, دومین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار با حضور آقایان: دکتر بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری – معتمدی قائم مقام شهردار قم – صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان- بلدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان- خاکی مدیرعامل شرکت بهسازی و نوسازی اطراف حرم و مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقای دکتر بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ذیل ستاد بازآفرینی پیشنهاد تشکیل کارگروه نوسازی بافت شهر قم را داده است که اقدام مناسبی می باشد.
در ادامه جلسه مهندس بلدی با تاکید بر اینکه برای نوسازی بافت های فرسوده باید اقدامات جدی صورت گیرد اظهار داشت: استان قم و شهر قم جزء نقاط زلزله خیز بوده و گسل های موجود در این استان موید این امر است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان قم با اشاره به مشکلات اجتماعی و فرهنگی بافت های فرسوده گفت: این بافت ها خالی از سکنه بومی شده و اتباع کشورهای دیگر در این بافت ها اسکان دارند.
وی با اشاره به اینکه تا کنون از محل بازآفرینی ملی اعتباری به استان قم اختصاص پیدا نکرده است گفت: در این رابطه چندین جلسه برگزار شده و به پیش نویس تفاهم نامه ای رسیده ایم که منجر به اجرای طرحی در ارتباط با بافت های فرسوده در شهر قم می شود.
بلدی عنوان کرد: مطالعه وضع موجود , جمع آوری اطلاعات ملکی با استفاده از روش های میدانی , تکمیل پرسش نامه توسط کارشناسان بنیاد مسکن در ده گروه دو نفری در محلات فرسوده بلوار امام موسی صدر(خاکفرج) , خیابان شهید رئیس کرمی و خیابان ایستگاه در حال انجام و بررسی است.
وی با اشاره به ویژگی های طرح آمارگیری در بافت فرسوده شهری گفت: تا کنون ۳۷۵۰ واحد مسکونی در مناطق هدف بازآفرینی شهری مورد بررسی قرار گرفتند.
ایشان مهمترین اصل برای ورود به این طرح را مشارکت مردمی عنوان و تصریح کرد: در اجرای این طرح بسته های تشویقی در نظر گرفته ایم که مردم به مشارکت در این طرح تشویق شوند.
در پایان این جلسه تفاهمنامه پیشنهادی بنیاد مسکن جهت نوسازی بافت فرسوده شهر قم تصویب شد و مقرر گردید به ادارات ذیربط ابلاغ گردد.

لینک اصل خبر در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    منبع خبر

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم

    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات