بازدید دکتر خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی از پروژه های در دست اجرای راه وشهرسازی گیلان

بازدید دکتر خادمی معاون وزیر راه وشهرسازی از پروژه های در دست اجرای راه وشهرسازی گیلان

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان دکترخادمی معاون وزیر ومدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشورطی سفری به گیلان و در راس هیاتی از آزاد راه تهران – شمال تقاطع غیر همسطح کلاچای ،محور کلاچای- رحیم آبادوچهار خطه محورشلمان - املش بازدیدکرد.
وی در جریان بازدید از این پروژه ها خاطر نشان کرد: ساخت بیش از ۱۳۰۰کیلومتر راه و۳۴۱۰ کیلومتر مسیر ریلی درکشور در دست اجراست وبخشی از آن نیز در استان گیلان واقع است که برای اتمام همه این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۳۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
دکترخادمی با بیان اینکه نمی توان همه پروژه های راهسازی کشور را بطورهمزمان به اتمام رساند تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ،جمعیت ،الویت وپروژه های نیمه تمام استانها، اعتبار برای هر استان در نظر گرفته می شود که به ازای هر سال حدود۶تا۷هزار میلیارد تومان می توان به پروژه های راهسازی اختصاص داد.
وی در جریان بازدید از محور شلمان - املش گفت:این محور به طول کلی ۷ کیلومتر است که۴.۱ کیلومتر ان به اتمام رسیده و۲.۹ کیلومتر در دست اجراست ومبلغ قرارداد آن بالغ بر۸ میلیاردو ۹۰۰ میلیون ریال می باشد و۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد
وی هم چنین در بازدید از تقاطع غیر همسطح کمربندی کلاچای گفت: این تقاطع دارای ۱۵ دهانه پل ۲۵ متری و۲دهانه پل ۲۸ متری با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال اجراست که برای اتمام آن بالغ بر۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد که امیدواریم تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.
دکتر خادمی با اتفاق هیات همراه پس از بازدید از پروژهای مذکور، بازدید از کنار گذر لنگرود (تقاطع لنگرود) وبازدید از راه آهن رشت- انزلی را در برنامه کاری خود دارد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات