لزوم تشکیل اتاق بحران برای پیشگیری و مدیریت حوادث احتمالی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ما باید در مجموعه شرکت آب منطقه ای تهران اتاق بحران را ایجاد و پیش آگاهی هایی در زمینه بحران های پیش رو داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، سید حسن رضوی در آیین تکریم و معارفه رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اظهار داشت: مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در موضوعات نظری در شرایط مناسبی است اما باید توجه بیشتری به آن صورت گرفته و به سمت نقطه ایده آل حرکت کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه در موضوع بحران همواره از نقطه ضعف ها آسیب می بینیم، گفت: با استفاده از تجربیات سیلاب اخیر، وزارت نیرو و مدیریت منابع آب ایران به این نتیجه رسید که در شرکت های آب منطقه ای باید یک اتاق بحران و مانیتورینگ آن وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ما باید در مجموعه شرکت آب منطقه ای تهران این اتاق بحران را ایجاد و پیش آگاهی هایی در زمینه بحران های پیش رو داشته باشیم.

رضوی تصریح کرد: با توجه به جدید بودن مجموعه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل کار بسیار در این بخش وجود دارد و این واحد نیازمند افرادی با انگیزه است که از تجربیات خوبی برخوردار باشند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود با توجه به وجود کارشناسان جوان، با نشاط و نخبه در این واحد هماهنگی پررنگتری میان معاونت حفاظت و بهره برداری و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به وجود آید.

علیرضا خانی زاد رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه کارهای خوبی در زمینه پدافند غیرعامل انجام شده است، گفت: بیشتر تمرکز ما باید بر روی مدیریت بحران و جلوگیری از وقوع آن باشد.

وی عملیات مدیریت بحران را مبتنی بر افدامات پیش از بحران، حین بحران و بعد از بحران دانست و گفت: بیشتر تمرکز ما باید بر روی فعالیت های قبل از وقوع بحران به منظور پیشگیری از آن باشد.

خانی زاد خاطرنشان کرد: اقداماتی که در آینده انجام خواهد شد برپایه زحمات و تلاش مدیران گذشته است.

همچنین هژیر باقرنژاد رئیس پیشین گروه مدیریت بحران و پدافندغیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در این نشست با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های خود در این بخش گفت: برق اضطراری ساختمان ستاد با همکاری دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی طراحی و اجرا گردید و امیدوارم در دوره جدید این مهم تکمیل شود.

وی یادآور شد: بخش عمده فعالیت های انجام شده مربوط به مطالعات پدافند طرح های در دست اجرا و تاسیسات در حال بهره برداری بوده که خوشبختانه بیشتر کارهای این بخش انجام و به نتیجه رسیده است.

در پایان نیز سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت با اهدا احکامی جداگانه علیرضا خانی زاد را به عنوان رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منصوب و از زحمات هژیر باقرنژاد در مدت تصدی این سمت تقدیر و تشکر به عمل آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات