نشست مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با مدیر مسئول روزنامه مردم نو

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس رضاپور مدیرعامل این شرکت با مدیر مسئول روزنامه مردم نو دیدار و گفتگو کرد.

مهندس رضاپور،ضمن خیرمقدم به مدیرمسئول روزنامه مردم نو،شمایی از وضعیت منابع استان ارائه نمود.

وی با اشاره به تخلفات آبی صورت گرفته در استان اظهار داشت:از سوداگری آب باید جلوگیری کرد و به مخاطبین گوشزد کرده و این جز با مشارکت رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عملی نمی گردد ،چرا که رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان،روزنامه مردم نو را جزء روزنامه های وزین و فعال استان برشمرد و گفت:این روزنامه مخاطبین زیادی دارد و خواستار فرهنگ سازی بیشتر در مصرف بهینه آب توسط این رسانه شد.

در ادامه،رضاپور خاطر نشان کرد: اگر استفاده کنندگان چشمه، قنات ،چاه و ...، منابع آبی را متعلق به خودشان بدانند و اضافه مصرف و مصارف غیرمجاز را موجب کاهش در منابع خود احساس کنند،راحت از تخلفات جلوگیری می نمایند.

رضاپور نقش رسانه ها را همه جانبه دانست و گفت: این شرکت آماده شنیدن نکته نظرات و ایده های جدید از رسانه ها در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب هست و تاکید کرد با نهادینه شدن وظایف و وحدت رویه و استفاده از رسانه ها می توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

رئیس کارگروه سازگاری با کم آبی به مصوبه هیات وزیران اشاره نمود و اظهارکرد:هدف مصوبه سازگاری با کم آبی، تطبیق مصرف کنندگان با منابع آبی موجود است.

وی تاکید کرد:علیرغم مصارف آبی بالایی که برخی محصولات کشاورزی دارند مانند هندوانه ، برنج و ... همچنان کشت و تولید آن در استان ادامه دارد،بدون اینکه تناسب عرضه و تقاضاوجود داشته باشد تا بتوان سازگاری با کم آبی را در عمل پیاده نمود.

سپس،وی به حریم بستر رودخانه های استان اشاره کرد و ابرازداشت:در بحث های منابع آبی، از کشت و زرع و ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها باید اجتناب شود و در این راستا باید با کلیه مخاطبین ارتباط برقرار گردد.

در ادامه، سواری مدیر مسئول روزنامه مردم نو،به تنوع و تعدد تقاضای مردم در خصوص بحث های آبی اعم ازپروانه آب و برداشت از منابع آب زیرزمینی استان، اشاره کرد واظهارداشت:آموزشها و اطلاع رسانی های عمومی باید به تمام اقشار جامعه صورت گیرد.

سورای به همکاری شرکت آب منطقه ای زنجان با پارک علم و فن آوری مستقر در دانشگاه علوم پایه زنجان،تاکیدکرد وافزود:صاحبنظران و متخصصان این دانشگاه می توانند ایده های خلاق و تاثیرگذاری در کاهش مصرف آب ارائه نمایند.

وی با اشاره به همکاری موسسه پژوهش های رسانه ای شمالغرب که در زنجان است،گفت:این مرکز هم می تواند شرکت آب منطقه ای را در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب همراهی نماید.

مدیرمسئول روزنامه مردم نو با اشاره به کانال اخبار ۹۰ ثانیه ای مردم نو، اطلاع رسانی آنلاین را خاطر نشان کردو تشکیل جلسات و میزگردهای شفاف سازی مطالب درقبال انتقادهای مردمی را عاملی در فرهنگ سازی عنوان نمود.

وی تاکید کرد که هر میزان در روزنامه ها ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی زیاد شود به همان اندازه هجمه های غرض ورزی کاهش می یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات