بیش از ۴۷۰۰۰میلیون ریال در بخش عملیات پروژه های آبرسانی هزینه شد

بیش از ۴۷۰۰۰میلیون ریال در بخش عملیات پروژه های آبرسانی هزینه شد

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۷۰۰۰میلیون ریال در واحد مهندسی و توسعه هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد هرمزی با بیان اینکه در این مدت ۵۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در روستاهای استان اجرا شده، افزود: بیش از ۴۳ کیلومتر شبکه توزیع و حدود ۱۲ کیلومتر خط انتقال در این مدت اجرا شده است.

وی به احداث ۲ مخزن هوایی ۱۰۰ مترمکعبی در روستاهای یلمه سالیان و یلمه خندان شهرستان آق قلا اشاره کرد و گفت: برای این پروژه ها ۷۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان احداث مخزن زمینی ۲۰۰ مترمکعبی روستای حیدرآباد را از دیگر اقدامات این دستگاه برشمرد و اضافه کرد: برای این طرح آبرسانی که تاکنون ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته، نیز ۱۲۵۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی از احداث مخزن زمینی ۱۰۰۰مترمکعبی روستای سیجوال با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: این پروژه تاکنون ۲۸۵۷میلیون ریال هزینه داشته است.

هرمزی به ساخت یک واحد ایستگاه پمپاژ در روستای آرخ بزرگ اشاره کرد و گفت: هزینه ساخت این پروژه۲۰۰۰میلیون ریال بوده است.

وی با بیان این نکته که در سه ماهه نخست امسال ۱۲۳ مترحصارکشی تاسیسات آبرسانی انجام شده، اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تقویم‌ کاری و نیاز‌های موجود، طرح‌ حصارکشی تاسیسات روستا‌های شیرنگ علیا و جهان بینی از مجتمع آبرسانی آشوربای در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان به اجرای ۷۰۰ متر شبکه فاضلاب در روستای تلور شهرستان بندرگز اشاره کرد و گفت: برای اجرای ۷۰۰ متر شبکه فاضلاب ۲۱۰۰ میلیون ریال هزینه شد.

وی به تجهیز و راه اندازی چاه روستای قلمی مینودشت، سلطان آباد گرگان، خارکلاته علی آبادکتول و قوچمراد گنبدکاووس در سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: عملیات حفر و لوله گذاری چاه عمیق روستای وطنا بندرگز، روستای قلعه گمیش دفه، اسلام تپه و بناور شهرستان ترکمن، قورپلیجه و سلاق تاج محمد شهرستان گنبدکاووس اجرا شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان، هزینه تجهیزو راه اندازی چاه این ۶روستا ۱۴۸۰۳ هزارمیلیون ریال بوده است.

وی به بهره برداری از مخزن ۳۰۰ مترمکعبی روستای مهدی آباد و ۱۰۰مترمکعبی سیاه رودبار شهرستان علی آبادکتول در سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: این ۲ پروژه با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان افتتاح شد.

هرمزی با بیان این نکته که عملیات خرید، نصب و اجرای مخزن فلزی شیشه ای ۱۰۰ مترمکعبی و عملیات اصلاح خطوط انتقال مخزن روستای سیاه رودبار در این مدت انجام شد، اضافه کرد: عملیات احداث مخزن ۳۰۰ متر مکعبی بتنی زمینی، اجرای خط انتقال برق، اجرای خط انتقال آب به طول ۵۰۰متر تا ابتدای روستا و حفر و تجهیز یک حلقه چاه روستای مهدی آباد از اقداماتی شرکت آبفار گلستان با همکاری قرارگاه پیشرفت آبادانی برای بهره مندی اهالی این ۲ روستا از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بوده است.

هرمزی در خاتمه یادآور شد: برای بهره برداری از این ۲ پروژه آبرسانی ۸۰۰۰میلیون ریال اعتبارهزینه شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات