رشد نگران کننده حدود ۶ درصدی مصرف برق در خوزستان

رشد نگران کننده حدود ۶ درصدی مصرف برق در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق در ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۵.۹ درصدی در مدار هشت هزار مگاواتی قرار گرفته و لازم است مشترکین با مدیریت مصرف بار شبکه را کاهش دهند.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: در ساعت ۱۶:۳۸ روز گذشته اوج مصرف برق هشت هزار و ۱۴ مگاوات بوده که نسبت به هفت هزار و ۵۶۹ مگاوات مشابه مصرف در سال قبل ۵.۹ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: با مصرف هشت هزار و ۱۴ مگاوات روز یکشنبه برای هفتمین بار از پیک هفت هزار و ۹۱۷ مگاوات سال گذشته عبور کرده ایم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: پیش بینی های هواشناسی حکایت از ماندگاری دماهای ۴۹ درجه و بالاتر از آن همراه با افزایش پدیده رطوبت و شرجی تا آخر هفته در استان دارد و برای حفظ سلامت شبکه در این دمای هوا لازم است که مشترکین در ساعت های اوج مصرف ( ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل غیر ضروروی و پر مصرف، استفاده نکنند.
دشت بزرگ عنوان کرد: وقتی برای چند روز متوالی دما و مصرف برق افزایشی باشد ممکن است این شدت از فشار به تجهیزات برق آسیبی برساند و خاموشی ناخواسته ای در شبکه رخ دهد.
وی بیان کرد: برای حفظ آسایش خود و دیگران در این گرمای بی سابقه، مشترکین با احساس مسئولیت و کاهش مصرف، پایداری شبکه را تضمین کنند.
تمام/

لینک اصل خبر در سایت شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  منبع خبر

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان

  شرکت مدیریت تولید برق نیروگاههای سیستان و بلوچستان یک شرکت در شهر زاهدان می باشد

   نظرات