نگهداری و حفاظت از فضای سبز و درختان زمینهای لشکر۶۴ بر عهده ارتش است/معاون عمرانی استاندار و فرماندار ارومیه بر عملیات خشکه زنی درختان نظارت می کنند

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: عملیات خشکه زنی درختان زمینهای ارتش با نظارت سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، نماینده ارتش و نماینده دادسرای نظامی انجام می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، علی شایگان با اشاره به انتشار خبرهایی مبنی بر قلع و قمع درختان در اراضی مشهور به زمین های ارتش(لشکر۶۴) اظهار کرد: نگهدای و حفاظت از فضای سبز و درختان این اراضی طبق قانون بر عهده ارتش است.

وی افزود: علیرغم این موضوع، شهرداری ارومیه بر حسب احساس مسئولیتی که در قبال درختان موجود در محدوده شهری دارد، به موضوع درختان زمین های ارتش ورود کرده و با صرف هزینه کلان از سوی شهرداری اقدام به آبیاری این درختان برای جلوگیری از خشک شدن آنها می کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: این سازمان علاوه بر اقدام به آبیاری با تانکرهای شهرداری، در اقدامی پیشگیرانه جهت جلوگیری از آتش سوزی در زمین های ارتش و نابودی درختان، اکیپهایی راجهت علف زنی و جمع آوری علفهای خشک روانه آن محدوده کرده است.

شایگان ادامه داد: با توجه به فصل خشکه زنی، هم اکنون اکیپ های فضای سبز شهرداری برای اینکه از خشک شدن کامل درختان در سالهای آینده جلوگیری کنند، اقدام به قطع و هرس شاخه های خشک می کنند و این اقدام روشی کاملاً علمی است.

به گفته وی عملیات خشکه زنی با نظارت سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، نماینده ارتش و نماینده دادسرای نظامی انجام می شود.

شایگان تصریح کرد: تمامی درختان محدوده شهری و اطراف شهر ارومیه پلاک کوبی شده اند و شناسنامه دار هستند و امکان قطع آنها وجود ندارد و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه به هیچ وجه در این باره بدون طی مراحل اداری، دلایل توجیهی و نظر کمیسیون ماده ۷ به هیچ شخص و یا ارگان و نهادی اجازه قلع و قمع و قطع درختان را نخواهد داد.

وی در این باره ادامه داد: ۱۱ هزارهکتار از درختان اراضی حومه ارومیه و ۱۷۵ هکتار از درختان محدوده شهری تاکنون پلاک کوبی و شناسنامه دار شده اند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات