صالحی: اشتباه از خلبان هواپیمای حامل صدراعظم آلمان بود

صالحی: اشتباه از خلبان هواپیمای حامل صدراعظم آلمان بود

www.BanaNews.irوزیر امور خارجه علت سرگردانی دو ساعته هواپیمای صدر اعظم آلمان برای عبور از حریم هوایی ایران را اشتباه خلبان این هواپیما اعلام کرد. به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی صبح دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی در ارتباط با احضار یکی از مقامات سفارت ایران در آلمان به وزارت خارجه این کشور در رابطه با تاخیر ایجاد شده در پرواز هواپیمای حامل آنگلا مرکل گفت: هواپیما مجوز پرواز عبور از فضای هوایی ایران را داشت؛ اما ظاهرا خلبان کد پرواز را اشتباه اعلام کرده بود که این مساله رفع شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) روز سه‌شنبه گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان گفته بود وزارتخانه متبوعش سفیر ایران را برای توضیح درباره آنچه «اقدام ایران در بستن حریم هوایی خود به روی هواپیمای حامل آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که در مسیر هند قرار داشت» خواند، احضار کرده است. برخی رسانه‌ها گزارش داده‌ بودند: مرکل و هیات عالی رتبه همراهش مجبور شدند به مدت دو ساعت در آسمان ترکیه بچرخند تا اجازه عبور از حریم هوایی ایران را پیدا کنند؛ در حالی که هواپیمای اولی که حامل چهار وزیر مرکل و دیگر اعضای هیات بود برای عبور از فراز ایران با این تاخیر روبه‌رو نشد. سخنگوی وزارت امور خارجه نیز سه‌شنبه شب در واکنش به خبر مربوط به عبور هواپیمای حامل صدر اعظم آلمان گفت: مجوزهای لازم برای عبور هواپیمای حامل مرکل، صدر اعظم آلمان برای عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران از قبل و به موقع صادر و به اطلاع سفارت آلمان در تهران رسیده بود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، رامین مهمانپرست افزود: مشکل به وجود آمده در مورد ایجاد وقفه در پرواز مذکور برای عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران تنها ناشی از یک مشکل فنی بوده که بلافاصله مرتفع شده و پرواز مذکور توانسته است به مسیر خود ادامه دهد.

 

 

    نظرات