مصرف بی‌رویه آب ناهنجاری فرهنگی است

مصرف بی‌رویه آب ناهنجاری فرهنگی است

مصرف بی‌رویه آب ناهنجاری فرهنگی است

مدیرعامل آبفای استان در نماز جمعه شهر کهک:

مصرف بی‌رویه آب ناهنجاری فرهنگی است

انتقاد از سرانه مصرف ۵۰۰ لیتری شهروندان کهکی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم مصرف بی رویه آب و سایر حامل‌های انرژی را مصداق ناهنجاری‌های فرهنگی دانست و بر ضرورت استفاده بهینه از منابع در دسترس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کهک با گرامیداشت هفته دولت ابراز داشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام جمعیت شهری استان از آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ۴۰ سال گذشته به منظور رفع چالش‌های آبی قم ابراز داشت: با توجه به نبود منابع آبی مورد نیاز در استان، امروز به همت همه دولتمردان ایران اسلامی عمده آب استان قم اعم از شهرها و روستاها از خارج از مرزهای استان و از فاصله حدود ۳۰۰ کیلومتری تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه کشور ما امروز با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، خیانت‌های منافقان، فشارهای اقتصادی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌ها و جنگ رسانه‌ای، با قدرت و قوت به سمت پیشرفت و آبادانی حرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز با تاسی به آرمان‌های امام راحل در قلل بسیاری از علوم و تکنولوژی از جمله انرژی هسته‌ای، فناوری نانو و صنایع موشکی قرار داریم.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب در هفته دولت به عنوان بخش کوچکی از ساختار حاکمیتی نظام ۱۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۱ از میلیارد به بهره‌برداری رساند و گفت: هر کدام از این پروژه‌ها مشکلات زیادی از استان به ویژه شهر کهک را برطرف کرد.

* رسیدن به مرز خودکفایی در تولید اسکروپمپ فاضلابی

دکتر صادق پور به بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در استان قم اشاره کرد و اظهار داشت: این دستگاه تا قبل از این فقط در چند کشور اروپایی تولید می‌شد که به همت جوانان غیور و دانشمند قمی در این شهر ساخته شد و به مرحله ساخت تولید انبوه رسید و به زودی صنعت فاضلاب کشور را در این زمینه خودکفا خواهد کرد.

وی با اشاره به مشکلات تامین ماده منعقد کننده برای تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب از خارج از کشور ابراز داشت: این ماده توسط جوانان دانشگاه‌های قم ساخته شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید و صنعت آب و فاضلاب کشور را از وابستگی نجات خواهند داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تحریم‌ها، عدم خودباوری و ناهنجاری‌های فرهنگی را اصلی‌ترین مشکلات کشور دانست و گفت: تمام این مشکلات را می‌توانیم با اقتدا به رهبر معظم انقلاب پشت سر بگذاریم و همچون گذشته ضمن ایستادگی در برابر دشمنان به سمت پیشرفت و آبادانی حرکت کنیم.

وی مصرف بی‌رویه آب و حامل‌های انرژی را از مصادیق ناهنجاری‌های فرهنگی یاد کرد و با بیان اینکه امروز سرانه مصرف آب شهر کهک ۵۰۰ لیتر است گفت: این میزان مصرف، زیبنده استان قم با بارندگی سالانه کمتر از ۱۳۰ میلی‌متر نیست.

دکتر صادق پور با بیان اینکه باید فرهنگ استفاده بهینه از آب را در جامعه نهادینه کنیم، اظهار داشت: با استفاده صحیح و دوری از اسراف و مصارف غیرضروری ضمن اینکه می‌توانیم زندگی خوبی را سپری کنیم، از منابع موجود نیز برای نسل آینده حراست خواهیم کرد.

پایان خبر/

* رسیدن به مرز خودکفایی در تولید اسکروپمپ فاضلابی

موضوع: اخبار عمومی
لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان قم

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان قم

  شرکت آب و فاضلاب استان قم

  شرکت آب و فاضلاب استان قم یک شرکت در شهر قم می باشد

   نظرات