پیشرفت 77 درصدی احداث محور كريق (نیر)– آرموداق (میانه)  / تکمیل و بهسازی راه روستایی خادملو به دابان...

پیشرفت 77 درصدی احداث محور كريق (نیر)– آرموداق (میانه) / تکمیل و بهسازی راه روستایی خادملو به دابان...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، سید مهدی حسینی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیر با اعلام این مطلب افزود: احداث محوركريق( نیر)– آرموداق (میانه) در حوزه استحفاظی واقع شده در استان اردبیل به طول 8 کیلومتر از سال 1394 عملیات اجرایی آغاز شده و از شروع کارهای عمرانی در این پروژه تا سال1397 بدون لحاظ اعتبار سهم استاني در پروژه به همت مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان عملیات اجرایی در این پروژه حیاتی شهرستان نیر با تمام توان با پیمانکاران بومی استان ادامه یافته و در حال حاضر نیز با جدیت هر چه تمام در حال انجام می باشد.

وی گفت : از 8 كيلومتر احداث محوركريق( نیر)– آرموداق (میانه) در حوزه استحفاظي استان اردبیل در حال حاضر زيرسازي وروكش آسفالت 2.35 كيلومتر در سال 1396 به اتمام رسیده است .

حسینی افزود: درتمامي طول حوزه استحفاظي اين شهرستان حجم عمليات خاكبرداري و خاكريزي جمعاً در حدود 400 هزار متر مكعب به اتمام رسيده و از اين مقدار نيز 2 كيلومتر زيرسازي و آماده آسفالت و درحال اجراي روكش آسفالت مي باشد .

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیر تصریح کرد: به حول قوه الهي وبا برنامه ريزي اين اداره كل وبا توجه به شرايط آب و هوايي منطقه تمامي مسير پروژه مذكور در حوزه استحفاظي استان اردبيل تا پايان مردادماه سال 1399 تکمیل و به بهره برداري خواهد رسيد .

وی پیشرفت فیزیکی پروژه احداث محوركريق( نیر)– آرموداق (میانه) در حوزه استحفاظي استان اردبیل را 77 درصد اعلام کرد و افزود: برای احداث این پروژه تا به حال بالغ بر 45 میلیارد ریال هزینه شده و مبلغ 45 میلیارد ریال نیز برای تکمیل و بهره برداری از این محور مورد نیاز می باشد .

حسینی گفت: متاسفانه از حوزه استحفاظي خارج از اين استان جهت تکمیل احداث این محور هنوز اقدام مثبت و روبه رشدي مشاهده نگرديده ، در حالی که ازسوي اداره كل راه و شهرسازي استان اردبيل عملیات اجرای پروژه در حوزه استحفاظی استان با جدیت هر چه تمام در حال اجرا می باشد .

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیر به اهداف و مزایای احداث و تکمیل این محور اشاره کرد و اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از محوركريق( نیر)– آرموداق (میانه) سبب تکمیل شبکه راههای کشوری وتسهیل  ارتباط راههای مواصلاتی استان با استانهای همجوار خواهد شد ، همچنین موجب کاهش قابل ملاحضه مسافت مرکز استان تا تهران منجر خواهد شد. ایمنی تردد در طول مسیر به جهت نبود تونل و شیبهای تند و رونق اقتصادی مناطق موجود در مسیر با دسترسی سریع به بازار استانهای همجوار نیز از مزایای دیگر تکمیل این محور می باشد .

وی ادامه داد: در جهت خدمت رسانی به مردم شریف و شهید پرور شهرستان نیر تکمیل و بهسازی راه روستایی خادملو به دابانلو در بخش کورائیم به طول 5.400 کیلومتر به اتمام رسیده و مورد بهره برداری مردم و اهالی محترم شهرستان قرار گرفت .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات