4 هزار و 745 کیلومتر طول راه‌های روستایی استان اردبیل / بهره برداری از محور گرشگری شال – ماجولان – ماسوله در حوزه استحفا...

4 هزار و 745 کیلومتر طول راه‌های روستایی استان اردبیل / بهره برداری از محور گرشگری شال – ماجولان – ماسوله در حوزه استحفا...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان اردبيل، علی یوسف‌زاده معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید از محورگردشگری شال – ماجولان - ماسوله با اعلام این مطلب اظهار کرد: ما در استان اردبیل یک هزار و 859 روستا داریم که طول راه‌های آنها بیش از4 هزار و 745 کیلومتر است که 2 هزار و 711 کیلومتر آن آسفالت ، بیش از یک هزار و 75 کیلومتر شوسه و 955 کیلومتر نیز جاده خاکی داریم که با تامین اعتبار برای روستاهای بالای 50 خانوار در149 کیلومتر تنها راه روستایی باقی مانده تا از آسفالت و راه مناسب بهره‌مند شوند .

وی یکی از برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان را تامین قیر رایگان برای آسفالت راه‌های روستایی اعلام و افزود : امیدواریم با اولویت‌بندی انجام شده به تدریج در مناطق مختلف استان راه‌های روستایی با جمعیت بالای 50 خانوار از راه‌های آسفالته بهره‌مند شده و از آن استفاده کنند .

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بعد از اولویت روستاهای بالای 50 خانوار آسفالت راه‌های روستایی بالای 20 خانوار در دستور کار قرار گرفته که البته با تخصیص کم اعتبارات در سالجاری در این زمینه به نظر می‌رسد اقدام چندان چشمگیری اتفاق نیفتد .

یوسف زاده اولویت توسعه و احداث راه‌های روستایی را با نظر فرمانداران در کمیته برنامه‌ریزی و تخصیص اعتبارات یادآور شد و بیان کرد: اولویت اول با روستاهای بالای 50 خانوار سپس بالای 20 خانوار است که به نظر می‌رسد در برخی از شهرها ما وضعیت مطلوب‌تری داشته باشیم اما در خلخال میانگین بهره‌مندی از راه‌های آسفالت 88 درصد و در سایر مناطق استان تا 98 درصد می‌باشد .

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد تامین اعتبارات نیز خاطرنشان کرد: در کل پیوست بودجه تنها 50 میلیارد تومان برای راه‌های روستایی از محل منابع ملی اختصاص یافته بود و در کنار آن دولت سعی کرد تا با تامین قیر رایگان تا 50 درصد برای روکش آسفالت راه‌های روستایی را مورد حمایت قرار دهد .

وی در خصوص محورگردشگری شال ماجولان - ماسوله نیز افزود: در حال حاضر این پروژه به سرعت در حال اجراست به طوری که تا 200 متر زیرسازی این پروژه باقی مانده و 7 کیلومتر آسفالت آن با مساعد شدن شرایط جوی و تامین آسفالت مورد نظر از کارخانه اجرایی خواهد شد که امیدواریم تا پایان امسال محدوده شال ماجولان ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل تکمیل و آماده بهره‌برداری شود .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات