اخذ 405 سند مالکیت از اراضی کوی امام علی (ع) اراک توسط اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی

اخذ 405 سند مالکیت از اراضی کوی امام علی (ع) اراک توسط اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی،  محمود رضابختیاری با اعلام این خبر گفت: طی سنوات گذشته و به منظور تثبیت مالکین دراراضی دولتی  ،تقلیل مشکلات حقوقی ناشی از صدور اسناد معارض، جلوگیری از تجاوزبه اراضی متعلق به سازمان ملی و تسریع در روند صدور اسناد اراضی مورد واگذاری و همچنین به موجب تکلیف مصرح در تبصره ۴ ماده ۲۱۱ قانون برنامه پنجم توسعه ،این اداره کل  نسبت به نقشه  برداری کلیه پلاکها( حدود 14000 پلاک ) درکوی امام علی (ع) اقدام نموده و متعاقبا  صدور اسناد مالکیت به نام  افراد متقاضی بر اساس نقشه تهیه شده و مدارک احراز مالکیت مانند قولنامه و قبض آب و برق  صورت پذیرد.

وی اضافه کرد:اخذ اسناد تک برگی در اراضی دولتی یکی  از مهم ترین وظایف ادارات کل راه و شهرسازی استانها است که به همت همکاران پر تلاش این مجموعه  تا کنون موفق به اخذ 405 سند تک برگی درکوی امام علی(ع) اراک شده ایم.

سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی درادامه افزود:  از این میزان سند تعداد 352 مورد مربوط به پلاک ثبتی 4598 وتعداد 53 مورد مربوط به پلاک 4591 می باشد .

وی اضافه کرد:درحال حاضر تعداد 338 فقره پرونده دراین اداره کل درحال بررسی است و رسیدگی به تعداد 10 پرونده در جلسه  هیات نمایندگی در دستور کاراین اداره کل قرار دارد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزى

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزى

    اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات